Ráleltek az elkóborolt texasi zsiráfra a levegőből
Vége az aggodalomnak. Előkerült Gracie a zsiráf, aki nagyjából két hete tűnt el Texasból. A hatóságok most azt tervezik miképp fogják be a vadat. Az állat egy magánvadasparkból szökött el, néhány kilométerre a birtoktól találták meg épségben.
Gracie hollétét a levegőből sikerült beazonosítani. Az állat egy domboldali területre ment fel táplálkozni, és amikor lejött onnan, a kapu rossz oldalán kötött ki. A birtok tulajdonosa még ötezer dolláros nyomravezetői díjat is felajánlott annak, aki információval szolgál Gracie hollétéről.

Korábban is felröppent a hír, hogy a zsiráfot megtalálták, de Nathan Johnson seriff közölte, hogy ez nem igaz. Most viszont ő is megerősítette, hogy Gracie épségben visszakerülhet a birtokra.

Az illetékesek felvették a kapcsolatot egy állatorvossal, és összeált egy csapat is, ami biztonságosan befogja majd Gracie-t, és hazaviszi. A seriff arról is beszámolt, hogy a zsiráf jó húsban volt, amikor megtalálták, és remekül érezte magát.

( Hornyák Zsolt )
2026.06.27 21:18:42


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!