Antiszemita támadás Rómában
Egy fiatal izraeli párt, akik Olaszországban nyaraltak, erőszakosan megtámadtak Róma belvárosában, miután egy támadó meghallotta őket héberül beszélni. Később az incidens odáig fajult, hogy a támadójuk a gyűlöletkeltő „Szabad Palesztinát” kiáltást skandálta, köpködni kezdett és az izraeli férfit arcon ütötte – adta hírül Hen Mazzig zsidó újságíró és aktivista.
Az áldozatok, akiket Roy és Noyaként azonosítottak (mindketten a húszas éveikben járnak), este 10 óra körül sétáltak Rómába, amikor egy robogós férfi megtámadta őket. Noya így emlékezett vissza a támadásra: „Láttuk a gyűlöletet a szemében… Szerencsére a társamnak másodpercek alatt sikerült a földre szegeznie a támadót. Különben ki tudja, hogyan végződött volna.” Roy végül elengedte a férfit, aki gyalog menekült el, és a pár úgy döntött, hogy nem tesznek rendőrségi feljelentést, hogy elkerüljék az utazás meghiúsulását, abban a reményben, hogy „a lehető legjobb módon fejezik be”.

„Amikor a »Szabad Palesztina« mozgalmat arra használják, hogy zsidókat gyilkoljanak Washingtonban, megerőszakoljanak egy zsidó kislányt Párizsban, és megüssenek egy izraelit Rómában, egyértelmű, hogy ez messze nem egy békés mozgalom.” – kommentálta a hírt Mazzig.

Mazzig szerint Roy és Noya „megrendültek, de ellenállók”, és folytatják római nyaralásukat.
Az olasz rendőrség még nem erősítette meg hivatalosan az esetet, de a történet máris hatalmas vitákat váltott ki az X-en az „importált antiszemitizmusról” és a külföldre utazó izraeliek biztonságáról.

Neokhon


2025.11.20 08:42:53


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!