Felszámolt kupik
A Spanyol Országos Rendőrség és a Városi Rendőrség öt személyt azonosított, köztük egy nyomozás alatt álló embercsempész-hálózat feltételezett vezetőit, és további letartóztatások sem kizártak.
A Nemzeti Rendőrség a Reus Városi Rendőrséggel együttműködve felszámolt egy prostitúciós hálózatot, amely állítólag szexuális kizsákmányolás céljából történő emberkereskedelemmel hozható összefüggésbe. A Prat de la Riba sugárút közelében található Sant Pau i Sant Blai utcában található házba folyamatosan be- és kimenő férfiak miatt rendőrségi nyomozás indult, amely egy illegális kuplerájt leplezett le. A művelet során nem tartóztattak le senkit, bár öt személyt azonosítottak, köztük az illegális tevékenység feltételezett szervezőit. A rendőrök zártláncú térfigyelő kamerákat is lefoglaltak, amelyeket rendőrségi források szerint a nők megfigyelésére használtak.

A nyomozás továbbra is folyamatban van, és további letartóztatások lehetségesek – közölték a Diarinak nyilatkozó országos rendőrségi források. Az emberkereskedelem gyanúja azon alapul, hogy a gyanúsítottak közül kettő korábban már volt büntetve ilyen típusú bűncselekmények miatt. Továbbá, ugyanezen források szerint az épületben található számos térfigyelő kamerát a nők folyamatos megfigyelésére használták.

A nők online társkereső oldalakon hirdették szolgáltatásaikat, ahol időpontokat egyeztettek és tájékoztatták az ügyfeleket az árakról. A háromszintes ház belső elrendezése is felkeltette a rendőrök figyelmét. Több szobát rácsok választottak el egymástól, elhatárolva azt a területet, ahol a nők laktak és ahol a prostitúció folyt, az épület felső részétől, egy olyan tértől, amelynek nem volt meghatározott funkciója.

A művelet tavaly októberben kezdődött, és a Bevándorlási Hivatalnak még meg kell állapítania, hogy a három nő emberkereskedelem vagy szexuális kizsákmányolás potenciális áldozata-e. Ez a nyomozás központi pontja, mivel tisztáznia kell, hogy a prostitúción túl létezett-e ellenőrzési struktúra, a kiszolgáltatottság kihasználása vagy a nők kizsákmányolása.

A Reus Városi Rendőrség, amely szintén részt vett az akcióban, megbüntette az épületben folytatott be nem jelentett üzleti tevékenység miatt. A megkérdezett környékbeli források elmagyarázták, hogy az épületben folyó tevékenység már egy ideje gyanút keltett a környéken, és hogy az állítólagos bordélyházat ”ázsiaiak üzemeltették”. Mások viszont azt állítják, hogy 19 éve élnek a környéken anélkül, hogy valaha is hallottak vagy láttak volna valami szokatlant.

Más lakosok azonban azt állítják, hogy évekkel ezelőtt ugyanezen épület földszintjén már működött egy kannabisz egyesület vagy dohányzóklub, ami szintén kellemetlenségeket okozott a környékbeliek egy részének.

Ez nem egy elszigetelt eset. Április végén a Carme negyed lakói egy másik épületet jelentettek az Arquitecte Caselles utcában, ahol állításuk szerint a nap 24 órájában prostitúció folyt. A Mossos d'Esquadra (katalán rendőrség) fél tucat nőt azonosított ott, a Guardia Urbana (barcelonai önkormányzati rendőrség) pedig közigazgatási büntetést adott ki. Ugyanebben a júniusi hónapban a Nemzeti Rendőrség egy másik illegális bordélyházat is felszámolt és lezárt a Sant Carles i Sant Josep utcában.

via Diari/StoffánGy.
Kép: Alfredo González


2026.06.27 10:15:51


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!