Dugó lesz napokig a Róbert Károly körúton
A víz az úr ! Legalább a hétvégéig fennmarad a jelentős forgalmi korlátozás Budapesten a Róbert Károly körúton. Az oka a hétfő hajnali csőtörés , ami miatt nemcsak két sávot zártak le az Árpád híd irányába, hanem több társasházban átmenetileg a vízszolgáltatás is szünetel.
A hétvégéig marad a forgalmi korlátozás a Róbert Károly körúton, ahol két forgalmi sávot le kellett zárni az Árpád híd irányába csőtörés miatt hétfőn reggel – közölte a Fővárosi Vízművek.

Amint arról az Esti Újság is beszámolt, kétszáz négyzetméternyi felületen szakadt be az útpálya a XIII. kerületben, a Róbert Károly körút 40. szám előtt, miután hétfőn kora reggel eltört egy 1983-ban fektetett, 300 milliméter átmérőjű azbesztcement cső.

A kiáramló nagy mennyiségű víz alámosta az úttest külső sávját, és elárasztotta a környéket. A csőtörés miatt előreláthatólag estig szünetel a vízszolgáltatás a Róbert Károly körút 34. és 40. közötti társasházakban.

A vízhiány enyhítésére szükségkutat nyitottak a Pap Károly utca 4–6. előtt .

A munkálatok miatt a Pap Károly utca és a Teve utca között le kellett zárni az Árpád híd felé vezető két külső sávot, emiatt a Róbert Károly körúton a szokottnál is nehézkesebb haladásra kell számítani. A javítás és a terület helyreállítása több napot vesz igénybe, ezért a forgalmi korlátozás várhatóan hétvégéig tart.

( V.Zs.)
2026.04.20 18:48:09


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!