Az osztrák nagycsalád csak feleannyit keres, mint a segélyből élő szírek
Míg egy tizenegy gyermekes szíriai család Bécsben havi 9000 eurót keres minimáljövedelem és pótlékok révén, az osztrák Rami hétgyermekes családja a teljes munkaidős munkavégzés ellenére mindössze nettó 4500 eurót keres.
Ez a nyers összehasonlítás heves vitát váltott ki.
Míg egy tizenegy gyermekes szíriai nagycsalád Bécsben havi 9000 eurót kap a minimális társadalombiztosítási ellátások és számos kiegészítés révén, a felső-ausztriai Rami család hétgyermekes családja mindössze nettó 4500 eurót kap annak ellenére, hogy mindkét szülő teljes munkaidőben dolgozik.

„80 órát dolgozunk – és a bécsi szociális ellátási szint alatt vagyunk”

Carina és Günther Rami mindketten tanítanak, és együtt heti 80 órát dolgoznak. Jövedelmük azonban meg sem közelíti azokat a juttatásokat, amelyeket a szíriai család Bécsben kap – beleértve a lakbértámogatást (995 euró), a családi pótlékot (312 euró gyermekenként), valamint az olyan extrákat, mint az iskolai kirándulás és az ORF-díjkedvezmény a tágabb szíriai család számára.

„Nem fordulhat elő, hogy két dolgozó embernek kevesebbje legyen, mint a szociális segélyben részesülőnek” – panaszkodik Carina Rami némettanár a ServusTV hírmagazinjában, a Blickwechselben, amelyet június 5-én, csütörtökön 21:15-kor sugároznak. Carina Rami nem érti a szociális segély igénybevétele és a munkavállalás közötti éles különbségeket.

Ki lesz a főnök? A vállalatok 30%-a 2030-ra utódot keres. Sürgősen utódokat keresnek a vállalatok számára. Az eladás a családon belüli tulajdonjog átruházása helyett bevett gyakorlat sok osztrák vállalatnál, különösen a kiskereskedelemben.

Az árengedményes akciók miatti harc árcsökkentést hozott

Ez a szupermarketek leárazási hulláma érezhető megkönnyebbülést hoz! A férje, Günther hozzáteszi: „Senki sem gondol a dolgozó többségre, akik működtetik a társadalom motorját.”
A felső-ausztriai Rami osztrák nagycsaládnak hét gyermeke van, a szülők teljes munkaidőben dolgoznak.
„Nem az irigységről szóló vita – hanem egy rendszerszintű probléma!”
A Ramis hangsúlyozzák: Nem a migráns családok diszkriminációjáról van szó, hanem a dolgozó családok igazságosságáról.

Carina Rami azt mondja: „Nem úgy érzed, hogy a címzettek, hanem a kormány csapják be.” Majd így folytatja: „Amikor ezt mondod, az emberek persze azonnal azt mondják, hogy igen, ez egy féltékenységi vita vagy valami ilyesmi. Nem úgy érzem, hogy azok az emberek csapják be, akik a pénzt kapják, hanem a kormány. És a kormánynak kellene valójában irányítania ezt, és nem az államnak egyedül döntenie mindenről.”

Különben elveszne a munkára való ösztönzés – figyelmeztet a német tanár és anya: „Ez a megbecsülés jele lenne, hogy megmutassuk, rendben, ti vagytok azok, akik támogatjátok a rendszert, mert ez a lakosság munkája. Mi azokért támogatjuk ezt a rendszert, akik nem dolgoznak és nem tudnak dolgozni, és a szociális segély végső soron, függetlenül attól, hogyan számítják ki, nem lehet magasabb annál, mint amit az átlagos foglalkoztatással meg lehet keresni. Mert különben csak frusztrációhoz vezet.”

Politikai reakciók

A stájer tartományi kormány most előre akar lépni, és Ausztria legszigorúbb modelljét szeretné kidolgozni, míg Bécs legalább a minimáljövedelmet szeretné értékelni.

S. Gy.
(Kronen Zeitung nyomán)



2025.06.06 11:39:26


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!