Filmszereplőkről keresztelték el a Nyíregyházi Állatpark jegesmedvéit
Megvan a két nyíregyházi jegesmedve bocs neve, amit az Állatpark pályázat útján választott ki. A macik az Ootek és Jorek nevet kapták a több ezer beérkezett ötletből.
Már fél évesek a Nyíregyházi Állatpark medvebocsai, amelyeknek óriási rajongótábora van a közösségi felületeken is. Az Állatpark a nagyközönséget kérte meg, hogy segítsen a két jegesmedvebocs nevének kitalálásában. A beérkezett nevek közül a gondozók választották ki azokat, amiket a legjobbnak ítéltek.

„Kérés volt, hogy alkalmas legyen a név egy ivarérett, tekintélyt parancsoló állat számára is, és két szótagú legyen a későbbi jegesmacitréning miatt” – ismertette a névadással kapcsolatos kéréseit saját közösségi oldalán az Állatpark.

A kérésre több ezer névjavaslat érkezett. Végül két filmszereplő neve lett a befutó: a kicsik neve Ootek és Jorek lett.

Ootek a Disney Ne féljünk a farkastól! című, 1983-as filmjének inuit szereplője, míg Jorek Az arany iránytű címen is ismert, Az Úr sötét anyagai című regénytrilógia jegesmedve szereplője.

Az Állatpark közleményében jelezte, hogy az állatkert első jegesmedvéjét is Ooteknek hívták.

A gondozóknak nagyon tetszett a Nanok, a Siku és a Bjorn név is.

A Nyíregyházi Állatpark jelenleg 5 jegesmedvét tart a Jégvilág Interaktív Bemutatóban. A 11 esztendős anya állat Sznyezsána és bocsai együtt, míg az ivarérett hímek, a 25 éves Lloyd és a 11 éves Fiete, külön-külön kifutóban élnek, hiszen az utódnevelés csak az anya feladata.

A bocsok rekordgyorsasággal növekednek. Újszülött korukban csupán 0.6-1kg-os testtömeggel rendelkeztek, mára azonban már a súlyuk 40 kg körüli.

(Csákány T.)
2025.05.24 08:31:25


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!