Putyin bukta a cselgáncsozók elnöki tisztjét is
2022-02-27 17:12
Putyin elnök bizony kedvenc sportágának az elnöki tisztségét is elbukta az Ukrajna ellen indított háborúval. Az orosz elnök így már nem a cselgáncsozók tiszteletbeli főnöke a Nemzetközi Cselgáncs Szövetségnél.Ráadásul Kazany is bukott egy komoly versenyt.
A Nemzetközi Cselgáncs Szövetség (IJF) felfüggesztette Vlagyimir Putyint tiszteletbeli elnöki tisztségéből. Az IJF vasárnap közleményben tudatta, hogy az orosz elnököt a sportág nagyköveti posztjáról is felfüggeszti.
A világszövetség pénteken bejelentette, hogy törölte az idei versenynaptárból a májusra tervezett, kazanyi Grand Slam-viadalt.
Feltehetőleg mindez Vlagyimir Putyint nem hatja meg nagyon és nem fog sírni, de lelkileg azért biztos nem esett neki jól ez a döntés az IFJ részéről.
(csákány)