Hosszú Katinka, a magyar úszóklasszis megint tarolt tegnap. Nemcsak az egyéni számában, de a váltóban is aranyat szerezett a londoni Eb-n. Rajta kívül még Cseh és Kapás, valamint a női váltó tagjai Jakabos és Verrasztó is aranyérmet nyert.

Gold medalists Hungary's Zsuzsanna Jakabos, Hungary's Evelyn Verraszto, Hungary's Boglarka Kapas and Hungary's Katinka Hosszu pose with their medals after the final of the women's 4x200m Freestyle swimming event on Day 11 of the European aquatics championships in London on May 19, 2016. / AFP PHOTO / GLYN KIRK

Hihetetlen éremesőt hozott a vizes Eb csütörtökje a magyaroknak. Cseh László arany-, Kenderesi Tamás pedig bronzérmet nyert 200 pillangón. Bohus Richárd 50 méter háton nyert ezüstérmet, Hosszú Katinka pedig címvédőként 100 háton. A bajai versenyző a 200 méter vegyesen aratott győzelme után bő fél órát pihenhetett, majd közvetlenül az eredményhirdetés után kellett ismét vízbe ugrania. 200 vegyesen a Vasas 27 éves sportolója már pillangón is elsőként fordult, de igazán háton húzott el a mezőnytől, előnyét pedig végig megőrizte, végül 2:07.30 perccel csapott elsőként a célba. Hosszú ebben a számban sorozatban negyedszer nyert az Eb-n, egyben pályafutása 12. Eb-aranyérmet szerezte. Londonban harmadszor győzött, ugyanis ezt megelőzően 400 méter vegyesen és 200 méter háton is győzött. A finálé másik magyar résztvevője, Verrasztó Evelyn 2:12,91 perccel ötödik lett.

Kapás Boglárka 800 méter gyorson bizonyult legyőzhetetlennek.

A nap zárófutamában aranyérmet nyert a Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Kapás Boglárka, Hosszú Katinka összeállítású női 4 × 200 méteres gyorsváltó is.