Lövöldözés Dél-Karolinában sok a sérült
2022-04-18 10:17
Újabb vérengzés Amerikában. A rendőrség eddigi adatai alapján legalább kilenc embert lőttek meg az Egyesült Államokban, Dél-Karolinában egy étteremben. Nem tudni mi okozta a vérengzést.
A Dél-Karolinai Bűnüldözési Osztály közölte, hogy a nyomozást már elkezdték a Hampton megyei Furmanban, ahol a Cara’s Lounge-ban tört ki lövöldözés vasárnap reggel. A hatóságok szerint legalább kilenc embert meglőttek, halálos áldozat egyelőre nincs.
A CNN szerint az étteremben egy húsvéti ünnepség zajlott, amikor eldördültek a lövések, és bent és kint is tartózkodtak. Volt, akinek árokba kellett ugrania, hogy ne találják el.
Ijesztő volt. Csak próbáltunk biztonságos helyre jutni. Nem tudtuk, honnan jöttek a lövések, így csak futottunk, és igyekeztünk védett helyre menekülni. Mindenki rohant és sikoltozott – mondta Jasasi Williams, az egyik szemtanú.
Arról egyelőre nincs információ, hogy mi vezetett a lövöldözéshez.
( Németh Attila )