Gyilkoltak is az ingatlan maffia tagjai
Brutális és kegyetlen ingatlancsalásokra szakosodott bandát számolt fel a Veszprém Vármegyei rendőr-főkapitányság. Az ingatlanos maffia gyilkolt is, simán megölték az egyik tagjukat a pénz miatt. A bandát végrehajtók és földhivatali dolgozók is segítették. A rendőrök az eljárás során 24 főt hallgattak ki gyanúsítottként.
A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóságának Gazdaságvédelmi Osztálya bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett különösen nagy kárt okozó csalás bűntettének és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást. Az ingatlanos maffia ellen a nyomozás 2022. július 25-én kezdődött, és most zárult le.

A kegyetlen bűnbanda Budapesten kiterjedt kapcsolatrendszerrel rendelkezett és az ingatlancsalásokat hamis ajándékozási vagy adásvételi szerződésekkel, illetve strómanok bevonásával szerezték meg, nemcsak a főcárosban de a Balaton-partján is. Többnyire végrehajtással terhelt – ingatlanokra szakosodott a maffia. Ezeket pedig rövid időn belül értékesítették magánszemélyek vagy vállalkozások részre, a kapott vételárat pedig egymás között elosztották. -közölte a rendőrség.

Az ingatlanok, illetve a tulajdonosok adatait végrehajtók, valamint földhivatali ügyintézők bocsátották rendelkezésre. Az eljárás során a bűnözői csoport tagjaként tevékenykedő – jogügyletek végrehajtásához szükséges hamis iratokat elkészítő és ellenjegyző – két ügyvédet fogtak el a rendőrök, akiknek letartóztatását az illetékes járásbíróság elrendelte. Később egy harmadik ügyvédet is kihallgattak a nyomozók gyanúsítottként.

Az összes kár meghaladja az 1 milliárd forintot, amelynek nagy része az eljárás során megtérült. Az ügyben 17 ingatlan érintett, melyből 6-ot zár alá vett a rendőrség. Az eljárás során őrizetbe vett 15 fő gyanúsított közül a Veszprémi Járásbíróság 11 fő letartóztatását rendelte el és összesen 24 személy gyanúsítotti kihallgatása történt meg.

Megállapítást nyert, hogy az egyik ingatlan értékesítése során eljárt strómant bűntársai megölték, mely bűncselekmény eredményes felderítésében hatóságunk segítséget nyújtott a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) munkatársainak.

Talán ez is mutatja a maffia mindenre képes a pénzért, még a sajátjaikat is kivégzik.

A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság az ügyben folytatott nyomozást 2025. május közepén befejezte, és az iratokat továbbították az ügyészségnek.

(Csákány Tibor )
2025.05.26 22:29:15


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!