A gyorskoris Kamila szemét is műteni kellett
Műtét lett a vége a téli olimpián a női 1500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya futamnak. A lengyel Kamilla Sellier arcát egy bukás során megvágta egy penge. A lengyel kőris örülhet, mert a szemét is műteni kell de a látása nem sérült meg.
Péntek este fejeződtek be a rövidpályás gyorskorcsolyázók küzdelmei a téli olimpián, és a nők egyik 1500 méteres előfutama drámai jeleneteket hozott. A lengyel Kamila Sellier egy olyan bukás szenvedő alanya volt, ahol semmiről sem tehetett, mert elsodorták őt, és az amerikai Kristen Santos-Griswold korcsolyapengéje megvágta az arcát. Bár viselt védőszemüveget a lengyel sportoló, ami kötelező is, de olyan szerencsétlenül találta el a felcsapódó penge az arcát, hogy vérző sérülést okozott. Ahogy a palánkba csapódott Kamilla , már látni lehetett, hogy ápolásra szorul, a versenybíró azonnal le is állította a futamot.

A lengyel tudósítások szerint egy pillanatra elveszítette az eszméletét is, de gyors ellátásban részesült, és egy perc múlva a kezét felemelve jelezte, hogy magánál van. Selliert kórházba szállították – a válogatott orvosa mellett a szülei is végig vele voltak –, és az orvosok úgy döntöttek, hogy műteni kell a szemét. A szemhéját és az arcát is megvágta ugyanis a penge.

Az orvosok miután felmérték a járomcsont állapotát a CT-vizsgálat alapján, ami kisebb törést mutatott ki, az operáció mellett döntöttek – tudatta a Lengyel Olimpiai Bizottság szóvivője.

Ezen a távon kettős koreai győzelem született, Kim Gilli és Csoj az utolsó körben hagyták le az amerikai Corinne Stoddardot. A B döntőben Somodi Maja az ötödik lett, ezzel összesítésben a 12. helyen végzett.

( Csákány Áron )
2026.02.21 14:34:39


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!