Egy focista majdnem a nyakát törte
A zambiai Paston Daka az utolsó percben szerezte meg az egyenlítő gólt a Mali elleni 1-1-es döntetlenben a 2025-ös Afrika Nemzetek Kupája mérkőzésen.
Patson Daka csatár feszült pillanatokat okozott, amikor a nyakára esett, miközben ünnepelte a Zambia Mali elleni döntetlenjét megmentő gólt. Az baleset, amely a marokkói Casablancában található Mohammed V Stadionban lejátszott mérkőzés hosszabbításában történt, aggodalmat keltett az egész stadionban, főként azért, mert a Leicester City játékosa elájult.
Az eufóriában a 27 éves csatár egy akrobatikus szaltót kísérelt meg, de a karja megbicsaklott, és a nyakára esett. A csatár gyakran ünnepli góljait akrobatikus mutatványokkal, amelyek felkeltik a szurkolók figyelmét. Ilyen drámai dolog azonban korábban soha nem történt vele.

Aggodalom lett úrrá a pályán, miután a játékos mozdulatlanul feküdt a földön, csapattársai pedig körülvették és orvosi segítséget kértek. A késői gól miatti eufóriájuk gyorsan alábbhagyott. A stadiont és a játékosokat egyaránt hatalmába kerítő feszültség ellenére Dakának sikerült talpra állnia és a mérkőzés hátralévő perceit lejátszania, miközben Zambia megvédte döntetlenjét egy olyan csapat ellen, amelyet korábban esélyesnek tartottak. Mindazonáltal az orvosi stáb vizsgálatokat végez a játékoson.
Abban a pillanatban, amikor Patson Daka meghajlította a nyakát az ünneplés alatt

A.Sz.
Fotó: Reuters


2025.12.23 00:06:27


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!