A Fradi ex-mestere a legendás Zvezdát irányítja
Sztankovics mester hazatért. Vezetőedzői karrierjének kiinduló pontjánál, a Crvena zvezdánál kapott új lehetőséget Dejan Sztankovics, aki az Inter labdarúgójaként Bajnokok Ligája-győztes, majd edzőként a Ferencvárost is megjárt szerb szakembert novemberben menesztette a Szpartak Moszkva.
A legendás belgrádi klub hétfő délután jelentette be, hogy Dejan Sztankovics visszatért a csapat kispadjára, miután az eddigi vezetőedző, Vladan Milojevics vasárnap elköszönt az együttestől.

A 49 éves tréner így három évet követően tér vissza az első vezetőedzői ténykedésének a helyszínére.

Sztankovics még 2019 decemberében vette át a Crvena zvezda irányítását, amellyel három bajnoki címet és két Szerb Kupát nyert, illetve kétszer bejutott az Európa-ligába, ahol előbb a legjobb 32-ig, majd a nyolcaddöntőig jutott.

2022-ben innen távozott az olasz élvonalbeli Sampdoriához, majd 2023 szeptemberében a Ferencvároshoz, amellyel bajnok lett, illetve kupadöntős, mígnem a finálé másnapján bejelentette távozását, mivel a Szpartak Moszkva szerződtette.

Az orosz csapattal novemberben közös megegyezéssel távozott. Sztankoviccsal 15 fordulót követően csak a hatodik helyen állt a fővárosi együttes, nyolc ponttal lemaradva a listavezető FK Krasznodar mögött. Az utolsó mérkőzésén produkált kirohanása vélhetően csak még inkább megerősítette a vezetés döntését.

( Csákány Áron )
2025.12.22 23:47:41


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!