A kiesés mellett félmilliárdot is bukhat a Vidi
Szombaton 26 év után kieshet az NB1-ből a legendás fehérvári csapat, s bizony az előjelek sem azt mutatják, hogy a Debrecen ellen sikerülhet nyernie Tímár Krisztián csapatának, hisz tíz meccse erre képtelenek. Némi öröm az ürömben, hogy a csapat a régi legendás nevét a Videotont használhatja majd vagy a másodosztályban vagy a profi bajnokságban.
Szombaton kieshet az élvonalból a legendás Fehérvár, amely újra felveheti a Videoton nevet. A tavasz ugyanis rémálomszerűen alakult a székesfehérváriak számára: az együttes tíz meccse nyeretlen az NB I-ben, az április közepén Pető Tamást váltó Tímár Krisztián vezetőedzővel eddig képtelen volt győzni a Fejér-megyei alakulat. Márpedig az utolsó előtti helyen szerénykedő gárda csak akkor őrizheti meg elsőosztályú tagságát, ha szombat délután hazai pályán legyőzi a közvetlenül előtte álló, hét bajnoki arannyal rendelkező Debrecent.

A háromszoros magyar bajnok – amelyet 2023 nyarán hagyott ott korábbi főszponzora, a Mol – 26 év után búcsúzhat újra az élvonaltól.

Rosszul viselem azt, ami a Vidivel történik. Egy olyan folyamaton megy keresztül a klub, ami nem méltó a Videotonhoz. Sokat lehetne arról beszélni, miért szerepel így a csapat, az biztos, hogy az idény előtt nagyon megcsonkították a keretet, pedig az eredeti sem volt egy olyan „óriáskifli”. Néhány héten belül elment egy válogatott kerettag kapus, a két legjobb védő, a csapatkapitány és egy góllövő csatár, így pedig képtelenség csapatot építeni – taglalta a problémákat az 1985-ös gárda pályaedzője, Hartyáni Gábor.

Az egykori kiváló kapus, Koszta János szintén nehezen éli meg a Vidi vesszőfutását.

Egy minden labdáért harcoló, szívét-lelkét kitevő csapatot szeretnék látni a pályán, mivel csak a győzelem elfogadható. Emlékszem, mikor 1983-ban odakerültem a Vidihez, mi is a kiesés ellen küzdöttünk, aztán utána elkezdtek jönni az eredmények. Azt kívánom, hogy ezen a nehéz időszakon is legyen túl a klub – fogalmazott Koszta.

A kiesés óriási csapás lenne a háromszoros bajnok egyesület számára, anyagilag óriási ugyanis a szakadék az NB I és az NB II között. Az élvonalban például 500 millió forintos központi támogatást kaphat az a klub, amely legalább öt magyart szerepeltet átlagban, míg az NB II-ben ugyanez az összeg 300 millió forint.

Hatalmas, minimum félmilliárd forintos az eltérés a két liga között. A központi támogatásbeli különbséghez hozzá kell számolni minden egyebet, hiszen az NB II várhatóan kevesebb nézőt, jóval kevesebb tévéképernyős megjelenést jelent, ami nyilván a szponzori szerződések értékének csökkenését is magával hozza – magyarázta Szabados Gábor sportközgazdász.

(Cs.Áron)
2025.05.23 18:49:30


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!