A franciák továbbra is a mumusaink
Nem jött össze a magyar bravúr a franciák ellen a női kézilabda Eb-n. Golovin mester lányai így sajnos csak csoportjukban másodikok lettek és a legnehezebb ellenfelet kapták a döntőbe jutás során, Norvégiát. Nos nem lesz könnyű a skandinávok ellen de egy szép mérkőzéssel emlékezetes lehet a bécsi derbi.
A magyar női kéziválogatott 30-27-re kikapott Franciaországtól az Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában.

Golovin Vlagyimir csapata pocsékul kezdte a mérkőzést, 4-0-val elrohantak a franciák. A védekezésünk működött, de a támadásunk nagyon nehezen boldogult a magyar csapat. Kétszer is időt kért a szövetségi kapitány, az első gól majdnem kilenc percbe telt – Klujber Katrin egy hetesből volt eredményes.

Szemerey Zsófi is belelendült a védésekbe, valamint Vámos Petra is egyre jobban játszott. Győri-Lukács Viktória is fontos gólokat dobott, a közönség pedig végig egészen fantasztikus hangulatot teremtett. Hiába vezetett 10-6-ra is Franciaország, 12-12-nél sikerült egalizálni és szünetben se volt már előnyben ellenfelünk.

Térfélcsere után újra meglépett az ellenfél egy 3-1-es szériával, ráadásul Szemerey combja is ápolásra szorult és bár Böde-Bíró Blanka egy védéssel szállt be a meccsbe, ezen kívül egy hárítást rakott bele a közösbe. A második félidőben nem sikerült senkinek a hátára venni a csapatot, de akadtak villanásaink. Nem sikerült azonban kettőnél közelebb zárkóznunk, a franciák lényegében végig vezetve, jobb játékkal nyerték meg a meccset.

Vereségével másodikként jut tovább a magyar válogatott és pénteken a bombaerős Norvégiával küzdhet meg a döntőért Bécsben.

(Cs.Áron)
2024.12.10 21:31:32
További hírek Sport témában


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!