Czeglédi Andrea
Tordai Csilla
Gáspár Mihály
Varga Zsolt
Kertész B.Ferenc
Nagy Zoltán
Becsky István
Porkoláb Zsolt
Design, programozás, technikai üzemeltetés
LS Computer
Szerzői Jogok
• Az estiujsag,hu webszájton ("lap") található tartalom a szerkesztőség ("kiadó") szellemi tulajdona.
• Az Esti Újság szerkesztősége fenntart minden, a lap bármely részének bármilyen módszerrel, technikával történő másolásával és terjesztésével kapcsolatos jogot. A laphoz tartozó oldalak tartalmát és kialakítását nemzetközi és magyar törvények védik.
• A kiadó előzetes írásos hozzájárulása nélkül tilos a lap egészének vagy részeinek (szöveg, grafika, fotó, audio- vagy videoanyag, adatszerkezet, struktúra, eljárás, program stb.) feldolgozása és értékesítése. A lap tartalmának egyes részeit - kizárólag saját felhasználás céljából - merevlemezére mentheti vagy kinyomtathatja, de ebben az esetben sem jogosult a lap így többszörözött részének további felhasználására, terjesztésére, adatbázisban történő tárolására, letölthetővé tételére, kereskedelmi forgalomba hozatalára.
• Az Esti Újság teljes egészében, a reklámokkal, hirdetésekkel együtt szerzői jogvédelem alatt állnak, azokból bármely részt kivágni, a megcsonkított részt pedig nyilvánossághoz bármely módon újraközvetíteni tilos. Tilos továbbá a kiadó előzetes írásbeli engedélye nélkül a lap tartalmát tükrözni, azaz technikai művelet segítségével nyilvánossághoz újraközvetíteni, még változatlan formában is.
• A jogosulatlan felhasználás büntető- és polgári jogi következményeket von maga után. Az Esti Újság szerkesztősége követelheti a jogsértés abbahagyását és kárának megtérítését.
• A laptól értesüléseket átvenni csak a lapra való hivatkozással lehet, azzal a feltétellel, hogy az átvevő a) nem módosítja az eredeti információt, b) a lapra utaló egyértelmű hivatkozást minden közlésnél feltünteti.
• A hírügynökségek honlapunkon felhasznált hírei és fotói szerzői jogvédelem alatt állnak, a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni.
• Az Esti Újság pontos és hiteles információk közlésére törekszik, de a tájékoztatásból fakadó esetleges károkért felelősséget nem vállal.
Az MTI hírügynökségek a honlapon felhasznált hírei és fotói szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni, vagy tovább adni, részben vagy egészben számítógépen tárolni - a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével.
Az Esti Újság és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások adatrögzítése
Felhasználói oldalról
Az Esti Újság és az ehhez kapcsolódó összes szolgáltatás az ingyenes
regisztrációhoz adatokat kér be és tárol a rendszeren. Ezen adatok a szolgáltatások
igénybevételéhez szükségesek, melyekből statisztikai kimutatásokat készítünk a
szolgáltatásainkat igénybevevő felhasználókról.
Az adatok tárolásánál mindig a lehető legnagyobb biztonságot alkalmazzuk,hogy
ezek harmadik személy, illetve illetéktelenek kezébe ne kerülhessenek.
Az üzemeltető statisztikai összegzést készít a rögzített adatokból, ezen kimutatások
végeredménye csak statisztikai formában készülhet el, mely nem alkalmas egyedi
azonosítókhoz való kapcsolására.
Ezen statisztikai adatok a szolgáltatások fejlesztésekhez illetve a hirdetési felületek
értékesítéséhez szükségesek.
Látogatói oldalról
Az Esti Újság és a hozzá kapcsolódó szolgáltatások a látogatókról rögzítik (IP cím,
böngésző típusa, stb.) az adatokat, melyekről az üzemletető statisztikai
kimutatásokat készít csak statisztikai formátumban.
Üzemeltető az adatok tárolásánál a lehető legnagyobb biztonságot alkalmazza, hogy
az adatok illetéktelenek kezébe ne kerülhessenek.
Az üzemeltető statisztikai összegzést készít a rögzített adatokból, ezen kimutatások
végeredménye csak statisztikai formában készülhet el, mely nem alkalmas egyedi
azonosítókhoz való kapcsolására.
Ezen statisztikai adatok a szolgáltatások fejlesztésekhez illetve a hirdetési felületek
értékesítéséhez szükségesek.
Az Esti Újság és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások adatközlése
Felhasználói és látogatói oldalról egyaránt
Üzemeltető a fentebb említett statisztikai adatokat kivéve adatokat harmadik fél
részére semmilyen formában át nem ad.
Az Esti Újság és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások hivatkozásai
Az Esti Újság tartalmaz hivatkozásokat más oldalakra is. Az üzemeltetőnek nem áll
és nem is állhat kontrollja alatt ezen oldalak adatközlése, így ezen oldalak
adatköléséért, valamint ezen oldalak személyiségi jogokban való eljárásáért az
üzemeltető semmilyen felelősséget nem tud vállalni.
Etikai alapelveink
A mindenkori politikának kívánunk tükröt állítani. Az újságírás ugyanis valaha erről
szólt. Valljuk és hisszük az igazság kutatása, keresése, megírása a feladatunk. Nem
vagyunk a politika szócsöve sem. S bértollnokok sem vagyunk. Minden, ami politika,
és bulvár, azt oknyomozóként megírjuk. Minderre garancia kollegáink tudása, akik
közt Egon Erwin Kirsch díjazottjaink is vannak.
A hírszolgáltatás célja
A hírszolgáltatás elsődleges célja az emberek informálása és annak lehetővé tétele,
hogy mindenkor meg tudják ítélni az aktuális témákat - legyen szó politikáról,
számítástechnikáról, tudományról vagy bármi egyébről. A hírszolgáltatásban
dolgozók kötelessége, hogy mindig ezt tartsák szem előtt, és soha ne használják
saját céljaikra a birtokukban lévő hatalmat.
Függetlenség és pártatlanság
A hírszolgáltatásban dolgozóknak el kell kerülniük a tisztázatlan helyzeteket, illetve
azok látszatát. Ugyanígy kerülniük kell bármilyen, érdekütközésből származó
összeférhetetlenségét, vagy ennek látszatát. Nem fogadhatnak el semmilyen
ellenszolgáltatást azért, hogy pozitív véleményt közöljenek vagy elhallgassanak
tényeket, és nem folytathatnak olyan tevékenységet, mely kompromittálja
függetlenségüket (vagy azt a látszatot kelti, hogy kompromittálja). Pártatlannak kell
lenniük, de joguk van véleménynyilvánításra - amennyiben biztosítják, hogy az
olvasó számára is egyértelműen elkülönüljön egymástól a hír és a szerkesztőségi
vélemény.
Pontosság és hitelesség
Az olvasóval szemben mindig tisztességesnek kell lenni, és mindig arra kell
törekedni, hogy a hír pontos legyen; ne legyen egyoldalú; feltárja az
összefüggéseket és minden oldalról tisztességesen világítsa meg a kérdést.
Ugyanez igaz az elemző cikkekre és a kommentárokra is. A lényeges tárgyi
tévedéseket és a kihagyásokból származó hibákat azonnal és feltűnő módon ki kell
javítani, hogy az olvasók is tudomást szerezhessenek a korrekcióról.
Korrektség és a jogok tiszteletben tartása
Mindenkor teljes mértékben tiszteletben kell tartani a hírekben szereplő, vagy a
hírekkel kapcsolatban érintett személyek jogait. A hírszolgáltató mindig tegye fel
magának a kérdést, hogy milyen eljárásra tartana igényt, ha ő vagy az egyik
családtagja lenne az érintett. Egy nyilvános vád esetén mindig biztosítani kell az
érintettnek a válaszadás lehetőségét. Amennyiben valaki megígéri hírforrásának,
hogy nem fedi fel kilétét, úgy ehhez minden körülmények között ragaszkodnia kell -
és ennek megfelelően csak indokolt esetben szabad ilyen ígéretet tenni.
Amennyiben nem indokolt a forrás eltitkolása, úgy az információ forrását meg kell
nevezni.
A Vasas U19-es hátvédjét már az FC Topolya kiszemelte magának
A szerb labdarúgó-bajnokságban igen szépen menetelő vajdasági futball klub az FC Topolya az Újpest FC korábbi utánpótlás tehetségét , ma már a Vasas U19-es jobb és bal lábas hátvédjét figyeli. Az Esti Újság úgy tudja a Topolya kiszemeltje nem más mint Csákány Áron, akinek a dédszülei délvidéki származásúak, de Trianon miatt Magyarországra menekültek. A fiatal focista megtiszteltetésnek tartja már azt is, hogy egyáltalán sok más kérő mellett a Topolya vezetőségének is feltűnt.
A Vasas Akadémia U19-es csapata elveszítheti egyik alap játékosát a jobb és bal lábas hátvédet Csákány Áront. A fiatal futballista nemcsak hátvéd poszton magabiztos, de szélsőként is bevethető, hisz a tesztjei futásban bizony olyan kiemelkedően, hogy a magyar atlétikai válogatottba is beférne. A Dalnoki Akadémiában kezdő Csákány kapusként kezdte pályafutását de idővel játékos lett, pedig ígéretes kapus volt. Csákány nem szupersztár, ahogy mondja magáról, hanem inkább hajtós, küzdős, nem félős sportoló, aki alázattal dolgozik és edz, amit legfőképp a genetikának tud be. Dédszülei Montenegróból illetve Szlovákiából származnak, akik egész életükben küzdöttek és sosem adták fel. Dédnagyanyja Popovic, így az FC Topolya megkeresésének nagyon örül a Vasas U19-es játékosa.
Nagyon nagy megtiszteltetésnek tartom, az FC Topolya figyel és már édesapámmal is egyeztettek a vezetők. Én többet nem tudok és nem is mondhatok. Valóban örülök annak, hogyha esetleg próbajátékra meghívnak, hisz kvázi haza mehetek. A dédim ugyanis Popovits lányként Montenegróból származik. Játszottam már szerb tornán a Dinamo Star játékosaként, ahol olyan csapatok voltak mint a Hajduk Split, vagy a Partizán, és nagyon élveztem a szerb ellenfelek játékát, más mint az itthoni. Én nem tartom magam szuper tehetségnek de az akaraterőm, a szorgalmam, a sport iránti alázatom, a tudatosságom , s az, hogy a lefújásig hajtok a tudásom legjavával azt gondolom sokat jelent. A Vasastól sokat kaptam, akárcsak az ÚJPEST FC-től és a Dalnoki Akadémiától is. A Vasasnál játszani is megtiszteltetés számomra és, ha netán a Topolya leigazolna, az a Kubala Akadémia dicsősége és elismerése lenne. -mondta Csákány Áron a Vasas FC U 19-es játékosa.
Az Esti Újság úgy tudja, hogy bár Csákány Áron fizikai tesztjei és felmérési eredményei mind az Európai kiemelt szinteken belül van, a Vasas FC-nél nincs profi szerződése. Tavaly már az olasz élvonalban szereplő FC Crottone is is érdeklődött a Vasas játékosa után de a koronavírus-járvány miatt abba maradt minden.
A fiatal játékos édesapja magyar bajnok és magyar csúcstartó kerékpáros volt, aki az Esti Újság megkeresésére csak annyit mondott, hogy nagyon örül az FC Topolya megkeresésének és annak, hogy a fiát a vajdasági magyar csapat figyeli.
Gáspár Mihály vajdasági kollegánk és mesterünk meghallván a hírt nagyon boldog lett. egyrészt, mert a kis Csákányt ismeri, másrészt a szerb sportújságírás magyar etalonjának számító firkász az FC Topolyát imádja gyermekkora óta.
Én nagyon örültem, amikor Áronkáról megtudtam, hogy az FC Topolya figyeli. Ez egy remek klub a Vasas U19-es játékosa pedig csak jót tehet a csapatnak is és minden magyarnak. Árok Feri bácsi a klub volt elnöke régi jó barátom, remek ember volt és remek akadémiát tett össze a munkatársaival és Zsemberi úrral a tulajdonossal. Topolya pedig egy olyan magyar település a Vajdaságban, ahol a mai napig szinte mindenki beszél magyarul és egy kedves kisváros, holott a lakosságnak csak a 40%-a magyar. -mondta Gáspár Mihály újságíró.
Mi szurkolunk a fiatal Vasas akadémistának .
(Turcsányi Egon )