Felcsillant a remény törvénytelenül járt el a polinéziai bíróság a Bora Borán rekedt magyar anya ügyében
Fordulat a Bora Borán reket Magyar édesanya és kisfia ügyében. A magyarországon szexuális erőszak és gyermekveszélyeztetés miatt vádolt Soo Il Lee ugyanis a helyi lapok a la1ere és a francetvinfo szerint egy szövevényes fura milliárdos pénzügyi sztoriba keveredett. Ráadásul a férfi ki is let utasítva, mert valamiféle hivatalos hamis dokumentumokat használt fel. Így alapjaiban megkérdőjeleződik a francia-koreai férfi szavahihetősége és eddig tett összes vallomása. Soo Il Lee ugyanis eddig mindenhol azt hangoztatta, a rendőrségnek, bíróságokon , hogy nejével a magyar Nyíri Patriciával azért mentek Bora Borára, hogy ott telepedjenek le. A hatóságok vizsgálata szerint azonban ez nem igaz. A férfi csak 3 hónapra érkezett majd trükközött úgy tűnik a papírokkal.

Döbbenet. Teljesen véletlenül egy off shore bank alapításának furcsaságai során derült, fény arra, hogy a Magyar anya és kisfia kényszerű kintmaradása során hamis papírok lehettek felhasználva, amit az apa szerzett be. A polinéziai média szerint egy Vanuatun alapítandó offshore bank tervével bukkant fel ismét Pierre Chanut. Az üzletember jól ismert a helyi igazságszolgáltatás előtt, és most egy Vanuatu Utlramarine Bank LTD. név alatt egy offshore bankot hozna létre. Ebben pedig fontos feladatot kapott a magyar anya és gyermeke kényszerű rabságának feltételezett okozója , az ex-férje is.
Több hónapos hallgatás után az üzletember ma ismét felbukkant. Szokásos lakhelye a Pic Rouge de jelen pillanatban külföldön tartózkodik és úgy tűnik Pierre Chanut elhatározta, hogy létrehoz egy offshore bankot Vanuatun.
Már partnereket keres, hogy banki szolgáltatásokat nyújtson magánszemélyeknek valamint befektetési -banki és kereskedelmi banki tevékenységet is folytasson. Az új bank létrehozásához szükséges tőke , - az érdekeltek szerint, - 20 millió USD, azaz több mint 2 milliárd Pacific Franc. (5 milliárd HUF)
Az érdekeltek szerint a beruházás nettó eredménye a negyedik évtől mintegy 6-9% al járna. Figyelembe véve azt, hogy Vanutau adózási rendszere nagyon előnyös.
Pierre Chanut már meg is találta jövőbeli bankjának 1 500 m2-es helyszínét, afőváros Port Vila központjában, közel egy bevásárló központhoz.
Ugyanakkor Vanuatun a Vanuatu Ultramarin Bankról még nem hallottak erről a bankról. Hasonlóképpen, a legfrissebb hírek szerint, Pierre Chanut által egy offshore bank alapításához semmilyen hivatalos dokumentum nem lett beadva. Úgy tűnik, az üzletember először befektetőket szeretne vonzani, hogy létre tudja hozni a bankot.
Pierre Chanut jól ismert a Polynéziában, beleértve az igazságszolgáltatási ügyeket is. 2011 márciusában
csalás, sikkasztás és pénzmosás gyanújával vád alá helyezték. Az ebben az időben ellene felhozott vádak között szerepelt polinéz befektetők 2008-2011 közötti férevezetése összesen 500 millió CFP értékben, ahol pénzügyi befektetések ellenében hamisan magas hozamot ajánlott. Pierre Chanut majdnem egy évet töltött előzetes letartóztatásban.
Azonban 2015 novemberében a büntetőbíró, első fokon kénytelen volt az ügyet egy eljárási hiba miatt elhalasztani, melyet Pierre Chanut ügyvédje, Smain Bennouar indítványozott. A bírói tanács valóban felvetette , hogy a vizsgálóbíró jegyzője nem továbbította neki az ügyészségi vádirat végső kópiáját. Emiatt az ügyet újra kellene tárgyalni.
Amíg a Vanuatu Utlramarine Bank Ltd. megalapításra nem kerül, az üzletembert Polinéziában jól ismert figurák veszik körül.
Christopher Kozelynek, az Egyesült Államok konzuli tisztviselőjének a neve, gyakran tér vissza. Ő volt az, aki az 5 millió CFP-es ( 12 5000 000 HUF) óvadékot Pierre Chanut-ért letette, amikor őrizetbe vették 2011-ben. Telefonon elértük és Christopher Kozely azt mondta, hogy „soha nem hallott erről a projektről. Nincs semmi közöm a bankhoz Christopher Kozely nem érti, miért hozták a nevét összefüggésbe egy olyan üggyel, amelyről nem tud semmit. „Cinkossá válok amiért kisegítettem a vállalkozómat 2011-ben! Ez egy őrült történet. Egy kitaláció, hogy bemocsokoljanak!” mondta.
A második felmerülő név Soo Il Lee-é, aki egy kóreai származású francia állampolgár. Ő az, akinek össze kellene raknia az offshore bank megalakításának módozatait. Egy volt tőzsdei kereskedő, akitől előző munkahelye, a BNP Paribas Arbitrage SNC megvált, mielőtt 2011-ben Francia Polynéziába jött volna.
Lee Soo Il úr 2011 novemberében érkezett Bora Borár. Három hónapra jött, hogy jövedelme vonatkozásában kikerülje az anyaország adóterheit. De amikor megérkezett a szépséges szigetre, a férfi egy hazug állításra alapuló, hamis letelepedési igazolást nyújtott be. Sőt, a férfi önhatalmúlag megváltoztatta Bora Borára érkezése dátumát, annak érdekében, hogy a tanúsítvány megszerzéséhez minimálisan szükséges 6 hónapos ott-tartózkodási időszakot kikerülje . A tényeket felfedő vizsgálatot követően Bora Bora polgármestere, Gaston Tong Sang 2012-ben e tanúsítványt érvénytelenítette.
S itt álljunk meg egy picit, mert ez a legizgalmasabb. Soo Il Lee úr minden bíróságon Magyarországon és Polinéziában is azt állította, no meg a kinti rendőrségen is, hogy ő a nejével bizony ki akart költözni, le akart telepedni, új életet akartak kezdeni. Nos úgy tűnik ez mégsem fedi a valóságot, hisz egy teljesen más ügyben ebben a fura banki alapítási káosz során történt vizsgálatoknál valahogy a hatóságok és a helyi városvezető csak rájöttek, hogy itt baj van. Nem stimmelnek ugyanis a papírok. A hivatalos letelepedési, tartózkodási dokumentumok.
Nyíri Kovács Patrícia végig azt hangoztatta, hogy a férje a paírjiat és gyermeke papírjait is elzárta. Nos akkor ez is igaz lehet.
Ráadásul azt se felejtsük el, hogy az apának fontos volt az, hogy a letelepedési papírok mielöbb meglegyenek, hisz pert az anya ellen és a gyermek megszerzése érdekében nem indíthatott volna Polinéziában. Már pedig indított és a végén igen érdekes körülmények közt nála helyezték el a közös gyermeküket, a magyar anya pedig így akarata ellenére kint rekedt.
Mindezen papírok hamisságának a kérdése azért is fontos, mert akkor felmerül, hogy a gyermekelhelyezési és a válási per is kamu, azaz valótlan alapokon történt, hisz a polinéziai bíróságoknak nem lett volna joga dönteni semmilyen ügyben. Így a magyar anya elött talán felcsillant a remény, hogy szabadulhat a kényszerű rabságából gyermekével együtt. Ügyeit pedig a francia vagy a magyar bíróságok kezdhetik elölről Párizsban vagy épp Budapesten.
Természetesen várjuk Soo Il Lee úr ügyvédjének a véleményét, hogy a most megjelent a francetvinfon és a la 1ereen is tévé és újság cikk alapján minden a feje tetejére állt úgy tűnik és adódik a kérdés vajon mi lesz a kinti ítéletek sorsa? Mennyire fogja befolyásolni például a magyarországi büntetőpert mindez, hisz itt is hangoztatva volt az ellenkezője annak, ami megjelent.
Az igazságügyi hatóságok szoros figyelemmel kísérik Pierre Chanut és feltételezett társainak a mozgását is.
2017.03.30 06:49:21