Lengyelországban két vonat ütközött egy síneken rekedt autóval, 600 utassal a fedélzeten.
Súlyos vonatbaleset történt Lengyelországban, melynek során két, összesen 600 utast szállító vonat is megrongálódott, miután mindkettő összeütközött egy síneken lerobbant Ford Focusszal.
Az incidens ma délután (január 25-én) történt a Varsó közelében található lengyelországi Błonie városában, a Poniatowskiego utcai vasútállomáson. A nagyobb ütközés azt követően történt, hogy a múlt héten három különálló vonatbaleset rázta meg Spanyolországot, az egyikben 42 ember halt meg és 150-en sérültek meg.

A lengyel PolsatNews című lap szerint a mai balesetet egy vasúti átjáróban lerobbant Ford Focus okozta, akinek a sofőrje túl későn próbálta letolni a járművet a sínekről.

A kocsit ezután elütötte egy Szczecin Głównyból Rzeszów Głównyba közlekedő Intercity vonat, amely a vágányok másik oldalára kényszerítette. Ezután egy második vonat ütközött a kocsinak, amely a hírek szerint már kigyulladt.

A lapnak nyilatkozva Ewelina Gromek-Oćwieja, a Varsói Nyugati Kerületi Rendőrség helyettes felügyelője elmondta: „Egy Ford Focus lerobbant egy vasúti átjárónál. A mozdonyvezető megpróbálta leszorítani a sínekről, de sajnos nem ért rá időben, és a kocsit elütötte egy Szczecin Głównyból Rzeszów Głównyba tartó Intercity vonat. A kocsi a másik vágányon kötött ki, ahol egy második Intercity vonat elütötte.”

Damian Dolniak, a Varsói Nyugati Kerületi Tűzoltóság ifjabb tűzoltóparancsnoka elmondta: „Egy vonat és egy személygépkocsi ütközött. Tűz ütött ki, amely ellepte a személygépkocsit és a vonat egy részét. A sofőrnek és az utasoknak sikerült kijutniuk a járműből az ütközés előtt. Sérülés nem történt.”

A tvnwarszawa.pl riportere, Klemens Leczkowski a helyszínen tartózkodott, és azt mondta, hogy „égési sérülések láthatók a mozdonyon”.

Az incidens hatalmas mentőszolgálati jelenlétet váltott ki, különösen a tűzoltóság részéről. A környéken fennakadásokról számoltak be a vonatközlekedésben, mivel az Ożarów Mazowiecki-Błonie vasútvonalhálózatának szakasza továbbra is le van zárva.

stoffán
KÉP: X


2026.01.25 21:39:36


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!