Jövőre is sok határontúli gyermek örülhet a Rákóczi Szövetség ingyenes iskolatáskáinak
A Rákóczi Szövetség jövőre is 11, de legalább 7 ezer db iskolatáskát oszthat szét azok között, akik magyar iskolába íratják a gyerekeiket Szlovákiában, Romániában és Szerbiában. Mindez pedig szép és jó cselekedet, és az MDF által létrehozott szövetség céljaiba tökéletesen illik.
Úgy tudjuk a főként magyar adófizetői pénzből működő Rákóczi Szövetség ezúttal is a szlovákiai magyar politikus, Csenger Tibor (Magyar Szövetség) érdekeltsége, a Mira Office szállíthatja le a táskákat. 11 000 darab új iskolatáska beszerzésére írt ki közbeszerzési eljárást a Rákóczi Szövetség október végén. A szervezet minimum 23 literes, fele-fele arányban fiús, illetve lányos, tartós, erős anyagból készült, gerincbarát, több ponton állítható, puha vállpántokkal, valamint 3 nagy cipzáras rekesszel és fényvisszaverő elemekkel felszerelt táskához keresett beszállítót.

A szövetség ugyanakkor leszögezte, hogy a megadott keretmennyiség 70 százalékára vállal lehívási kötelezettséget. Az ár a leírásban erről nem esik szó, a táskákat, ahogy korábban minden évben, vélhetően ezúttal is a külhoni magyar iskolák kapják, azért, hogy „a tanítók ezzel is köszönthessék a beíratott gyermekeket, és megköszönhessék a szülők felelős döntését, amiért hitet tettek a magyar nyelv és kultúra továbbadásáért, fennmaradásáért”. Azaz a táskákat azoknak a diákoknak adják ingyen, akik magyar iskolákban kezdik meg a tanévet.

Érdekesség, hogy idén egy magyar település, Kisvárda is szerepel a listán mint lehetséges helyszín.

A felhívásra ezúttal is egyedül a szlovák Mira Office s.r.o. jelentkezett, amely 198 000 euróért (kb. 76 millió forintért) vállalta a munkát. Ez az összeg nagyjából megegyezik a tavalyival, ami akkor is a nyertes ajánlat volt.

A Rákóczi Szövetséget anno még az MDF hozta létre. Az alapítvány pedig szépen ki lett stafírungozva anno, hisz a számláján több százmillió forint volt még az MDF-ből JESZ-é vált időszakban. Volt is belőle némi vita, hogy a politikusok nem nagyon tudtak beférkőzni a Szövetség kuratóriumába.

S bizonyosan sokakban felvetődik az a kérdés, hogy a szövetség miért nem segít magyarországi hátrányos helyzetű iskoláson. Nos nem tudjuk, de pénz biztos lenne rá.

( Csákány)
2025.12.28 22:44:26


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!