Tel-Aviv és Haifa lakosait arra kérték, hogy hagyják el a városokat
Irán büntető támadásokat indított Izrael ellen, izraeli légibázisokat célozva meg. Abdolrahim Mousavi tábornok, az iráni fegyveres erők vezérkari főnöke Tel-Aviv és Haifa városainak evakuálására szólított fel.
„Hamarosan büntetőakciókat hajtanak végre” – mondta Abdolrahim Musavi az iráni állami televízióban sugárzott videóban.
Muszavi nyilatkozata akkor hangzott el, amikor az Izrael és Irán közötti háború ötödik napjába lépett. Ezzel egy időben az iráni Forradalmi Gárda arról számolt be, hogy rakétatámadást indítottak izraeli légibázisok ellen, ahonnan repülőgépek szálltak fel az ország bombázására. Az iráni Tasnim hírügynökség szerint „megkezdődött a megszállt terület (Izrael) elleni Honest Promise 3 hadművelet tizedik hulláma”.

Ugyanezen forrás szerint a Forradalmi Gárda drónokkal és rakétákkal támad. Ráadásul június 17-én, kedden az iráni sajtó internetkapcsolati problémákról számolt be. „Több tartományban is széles körű internetkapcsolati zavarokról számolnak be az internetfelhasználók” – írta a Ham Mihan napilap. A fennakadások oka akkoriban nem volt ismert. Irán azonban úgy döntött, hogy korlátozásokat vezet be a pénteki izraeli támadásokat követően. Izraelben, a Tel-Aviv régióban és az ország északi részén megszólaltak a légvédelmi szirénák, miután iráni rakétakilövéseket hajtottak végre – közölte az izraeli hadsereg.

A lakosokat arra kérték, hogy keressenek menedéket. Iszfahánban, egy közép-iráni nagyvárosban hangos robbanásokról érkeztek jelentések, és aktiválták a légvédelmet – jelentette az iráni Mehr hírügynökség. Iszfahánban egy urándúsító létesítmény található. Ezen kívül, ma tűz ütött ki az iráni állami televízió székházában, az iráni fővárosban, egy nappal azután, hogy egy izraeli támadásban három ember meghalt és egy épület súlyosan megrongálódott. „Az Iráni Rádió és Televízió (IRIB) épületében megfigyelt füstöt szél által okozott tűz okozta” – jelentette be az iráni televízió.

Az idézett forrás egyik újságírója fehér füstoszlopot vett észre a közelben. Az AFP újságírói kedden két hangos detonációt hallottak Teherán középső és északi részén, de azok eredetét egyelőre nem tudni. A Forradalmi Gárda azt is bejelentette, hogy támadást mért az izraeli külföldi hírszerző szolgálat (Moszad) egyik központjára. Az egyik legnagyobb iráni bankot, a Sepah Bankot is kibertámadás érte. A bank adatbázisát törölték, és a bankautomatákat üzemen kívül helyezték.
A szerk.


2025.06.17 22:40:08


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!