Egy amerikai demokrata politikust megöltek, egy másikat pedig megsebesítettek egy lövöldözésben
Az amerikai Minnesota államban meghalt egy demokrata képviselő, egy másik pedig megsérült egy „lövöldözésben”, amelyben két halálos áldozat is volt – közölte Tim Walz kormányzó a BBC , a CNN és az AFP hírügynökség szerint.
Melissa Hortman demokrata politikus és férje meghalt, míg a másik demokrata képviselő, John Hoffman és felesége csak megsérültek, és műtét után lábadozik – tette hozzá. Melissa Hortman és férje „ma reggel lövöldözésben vesztették életüket, egy politikai indíttatású merényletben” – mondta Walz kormányzó egy sajtótájékoztatón, hozzátéve, hogy egy második ciklusát töltő megválasztott tisztviselő és felesége, akik szintén a merénylet célpontjai voltak, megsérültek. „Ez politikai gyilkosság volt” – tette hozzá Walz.

A támadó a rendőrökre lőtt, majd elmenekült. A gyanúsított szabadlábon van, és nagyszabású hajtóvadászat van folyamatban – közölték a hatóságok egy sajtótájékoztatón. „Ez egy nagyon nagyszabású hajtóvadászat” – mondta Mark Bruley, a Brooklyn Park rendőrfőnöke. „Több személyt is őrizetbe vettünk és kihallgatunk, de jelenleg senkit sem veszünk őrizetbe.”

Az amerikai Minnesota államban meghalt egy demokrata képviselő, egy másik pedig megsérült egy „lövöldözésben”, amelyben két halálos áldozat is volt – közölte Tim Walz kormányzó a BBC , a CNN és az AFP hírügynökség szerint. Melissa Hortman demokrata politikus és férje meghalt, míg a másik demokrata képviselő, John Hoffman és felesége csak megsérültek, és műtét után lábadozik – tette hozzá. Melissa Hortman és férje „ma reggel lövöldözésben vesztették életüket, egy politikai indíttatású merényletben” – mondta Walz kormányzó egy sajtótájékoztatón, hozzátéve, hogy egy második ciklusát töltő megválasztott tisztviselő és felesége, akik szintén a merénylet célpontjai voltak, megsérültek.

A támadó a rendőrökre lőtt, majd elmenekült. A gyanúsított szabadlábon van, és nagyszabású hajtóvadászat van folyamatban – közölték a hatóságok egy sajtótájékoztatón. „Ez egy nagyon nagyszabású hajtóvadászat” – mondta Mark Bruley, a Brooklyn Park rendőrfőnöke. „Több személyt is őrizetbe vettünk és kihallgatunk, de jelenleg senkit sem veszünk őrizetbe.”



A CBS jelentése szerint a két törvényhozó meggyilkolása után Minnesota államban mindenhol lemondták a Trump-kormány elleni tüntetéseket. A No Kings tüntetések szervezői közleményükben azt írták, hogy a döntést „a óvatosságból és Walz kormányzó és a Minnesota Állami Rendőrség utasításainak betartása érdekében” hozták meg.
2025.06.15 01:16:53


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!