Egy amerikai nukleáris csapás teljes áramkimaradáshoz vezetne, ami óriási kockázatokkal járna, figyelmeztet egy vezető szakértő
Szakértők szerint az Egyesült Államoknak sürgősen rakétapajzsot kell telepítenie, hogy megvédje elektromos hálózatát egy esetleges nukleáris támadástól.
A The Sun szerint Donald Trump elnöki rendeletet írt alá egy Golden Dome nevű futurisztikus védelmi rendszer kiépítéséről. TARTALOM: A növekvő nukleáris fenyegetés Az EMP-támadás kockázata A védelmi rendszer fejlesztése Irán és Észak-Korea nukleáris előrelépései A növekvő nukleáris fenyegetés Irán és Észak-Korea nukleáris programjainak felgyorsulásával összefüggésben William R. Forstchen hadtörténész hangsúlyozza a védelmi rendszer gyors megvalósításának szükségességét. Interkontinentális ballisztikus rakétákat fogna el, amelyek sokkal erősebbek, mint a rövid hatótávolságúak. Forstchen a The Sunnak elmagyarázza: „A Golden Dome-ot interkontinentális ballisztikus védelmi rendszerként tervezték. Ez egy stratégiai védelmi rendszer, amely megakadályozná, hogy bármilyen ellenséges támadás átkeljen a Csendes-óceánon, és elektromágneses impulzussal (EMP) érje létesítményeinket, ami tönkretenné elektromos infrastruktúránkat.” Az EMP-támadás kockázata A szakértő figyelmeztet, hogy az Egyesült Államoknak „vége” lenne. ha Észak-Korea vagy Irán mindössze három kisméretű atombombát dobna az országra. Egy EMP-támadás hatalmas károkat okozhat az elektromos és telekommunikációs hálózatokban. „Az EMP torzítja az elektromos hálózatot, és áram nélkül maradsz” – magyarázza Forstchen. „A pusztítás végső soron százszor súlyosabb lenne, mert az elektromos hálózat már nem működik. Nem lehet vizet szivattyúzni, nem lehet élelmet szerezni, és minden más dolog, amitől függünk.” AJÁNLÁS Oroszország súlyos fenyegetést jelent Ukrajnára, miután Volodimir Zelenszkij megtagadta a győzelem napi fegyverszünetet: „Kijev nem éli túl május 10-ig” A védelmi rendszer fejlesztése Elon Musk SpaceX cége nyerte volna a rakétapajzs megépítésére vonatkozó szerződést. A tervek között több mint 1000 műhold felbocsátása szerepel az ellenséges rakéták felderítésére és nyomon követésére, valamint 200 felfegyverzett támadó műhold. A projekt teljes költsége szakértők szerint elérheti a több százmilliárd dollárt. A rendszer lehetőséget adna Amerikának, hogy megvédje magát egy potenciálisan pusztító nukleáris támadástól. Irán és Észak-Korea nukleáris előrelépései Teherán titokban nukleáris robbanófejeket fejleszt 3000 km-nél nagyobb hatótávolságú rakétákhoz. Észak-Korea körülbelül 50 nukleáris fegyverrel rendelkezik, és évente 6-7 új fegyverhez szükséges anyagot gyárt. Ezen növekvő fenyegetések fényében az amerikai nemzetbiztonság prioritásává válik egy rakétavédelmi rendszer gyors megvalósítása. Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke egy, az izraeli Vaskupola rendszerhez hasonló rakétavédelmi rendszer kiépítését tervezi, hogy megvédje amerikai területet az esetleges nukleáris támadásoktól. Az Egyesült Államok jelenleg nem rendelkezik elegendő képességgel ahhoz, hogy megbirkózzon egy Oroszország, Kína vagy Észak-Korea által indított nagy hatótávolságú ballisztikus rakétatámadással.


2025.05.03 22:31:55


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!