50 halott a Gázai övezetben elkövetett izraeli támadások után
Több tucat ember halt meg izraeli támadásokban a Gázai övezetben – közölte a Hamász militáns palesztin szervezet által ellenőrzött part menti régió polgári védelme.

Egy polgári védelmi tisztviselő azt mondta az AFP hírügynökségnek, hogy vasárnap reggel óta 50 ember vesztette életét . Izrael csaknem két hónapos tűzszünet után március 18-án folytatta hatalmas támadásait a Gázai övezetben . Új szárazföldi offenzívát is indítottak.
A Gázai övezetben zajló háborút a Hamász 2023. október 7-i, Izrael elleni példátlan meglepetésszerű támadása váltotta ki, amelyet tömegmészárlások és emberrablások jellemeztek. Körülbelül 1200 izraelit öltek meg. A gázai háborúban elesett palesztinok száma mára több mint 51 500-ra emelkedett.

A Gázai övezet izraeli blokádja miatt az ENSZ Segély- és Munkaügyi Ügynöksége (UNRWA) azt állítja, hogy alig tud élelmiszert osztani a lezárt területen. Az UNRWA szerint a liszttartalékok teljesen kiürültek. Emellett a segélyszervezetnek mindössze 250 rizst, lencsét, babot, olajat és halkonzervet tartalmazó élelmiszercsomagja van, amelyekkel körülbelül két hétig étkezhet egy öttagú család.
Philippe Lazzarini, az UNRWA vezetője szerint jelenleg csaknem 3000 teherautó áll készen arra, hogy sürgősen szükséges segélyszállítmányokat szállítson a Gázai övezetbe. A segélyszervezet szerint azonban az izraeli hadsereg március eleje óta nem engedett be árut a lezárt parti sávra.
Az éhség terjed és fokozódik, szándékos és ember által előidézett is - írta Lazzarini, az UNRWA vezetője az X-en. A Gázai övezet a kétségbeesés országává vált . A Világélelmezési Program (WFP) szerint az élelmiszerárak akár 700 százalékkal is emelkedtek a gázai háború előtti időszakhoz képest.


2025.04.28 09:24:24


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!