Egyre gyengébb a forint
Nem bír sem a dollárral sem az euroval a forint. Hiába voltak itt ünnepi jelentések a magyar gazdaság beindulásáról, hiába voltak nemzetközi minősítések, bizony úgy tűnik sokan shortolnak, spekulálnak és gyengítik a magyar fizetőeszközt.
Csütörtök délután újabb mélypontra, 416,5-ig bukott alá a forint az euróval szemben – írja a portfolio.hu.


Csütörtök délelőtt 415-ig gyengült a forint az euróval szemben. A portál szerint a gyengülés elsősorban annak köszönhető, hogy az amerikai FED 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot, amelynek következménye, hogy a feltörekvő devizákon csattan az ostor. Ez olyannyira így történt, hogy a yüanra nehezedő leértékelődési nyomás a kínai jegybank is beavatkozásra kényszerült.
Kora délután 415,5 fölé gyengült a forint az euróval szemben, ezzel ismét két éves mélypontra került a hazai deviza.
Ezt követően egyre gyorsult a forint gyengülése délután két óra magasságában 416,5-ig bukott alá a forint az euróval szemben.
Eközben a dollárral szemben 400 forintra gyengült az árfolyam.

Az euró kurzusa még negyed három után 416,2 forint körül tartózkodott.


(vzs)
2024.12.20 01:08:25
További hírek Külföld témában


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!