Most Abu Dzabiban raboskodik egy magyar anya a gyerekeivel
Újabb magyar anya raboskodik külföldön. 2011. óta Bora Boráról Patrícia nem tud szabadulni, most pedig Abu Dzabiban szenved Tímea, évek óta, szó szerint már már sínylődik a gyerekeivel együtt. A férje babrált ki vele, akárcsak Patríciával, bár őt a férje szexuálisan bántalmazta is rendszeresen.

Már számtalan módon próbálkozott a hazajutással Tímea, aki elmondása szerint a volt férje miatt tengődik már nyomorban a gyermekeivel az Egyesült Arab Emírségekben, mert nem tudnak hazajönni.
A magyar állampolgárságú nő volt jemeni férje miatt kénytelen nyomorban élni négy gyermekével együtt az Egyesült Arab Emírségekben. Elmondása szerint már az abu-dzabi magyar nagykövet és konzul, valamint a magyar külügyminisztérium is tud a problémájukról, de segíteni nem tudnak neki.
Ráadásul egy olyan országban, ahol az iszlám vallás és az azt követő törvények vannak érvényben, bizony egy hitetlennek nem sok esélye van. Ha pedig nő, akkor végképp veszett az ügye, sajnos ez ha tetszik, ha nem, így van. Az arab országokban mi csak hitetlenek vagyunk, és így is bánnak velünk.
Az eset sok elemében hasonlít Patrícia ügyére, aki már 2011-óta van Bora Borán akarata ellenére, gyermekével, akit időközben koreai férje elperelt tőle. A magyar anya így kéthetente láthatja Noah fiát Tahitin. Ő is kért segítséget már mindenkitől, de nagyon eddig nem kapott semmit sem az esetleges együttérzésen kívül. Patrícia helyzet annyival még talán rosszabb, hogy őt a férje többször is szexuálisan bántalmazta.
Az Abu Dzabiban lévő magyar anya helyzete sem könnyű. Tímea a szegedi egyetemen ismerkedett meg az egykori férjével, akivel még Magyarországon házasodott össze, az Egyesült Arab Emírségekbe 2003-ban költöztök, de a válása, 2013 óta is ott él a gyermekeivel. A volt férje pokollá tette az életüket, hisz simán az utcára tette őket, azóta egy olyan helyen élnek, ahol nincsenek bútorok, még ágy sem, ezért a földön alszanak. De nincsenek irataik sem, mert azokat is elvette tőlük, ráadásul a férfi adósságot is felhalmozott, amit a nőnek kellene kifizetnie. Erre azonban nincs lehetősége, és a családja sem tud neki segíteni.
A nő már számtalan módon próbálkozott a hazajutással, többek között az abu-dzabi konzuli szolgálatnál, akik azt közölték, hogy az adatvédelmi rendelkezések miatt nem adhatnak tájékoztatást arról, hogy a nő és a Magyarországon élő családja milyen kéréssel fordult hozzájuk, és hogy milyen intézkedések történtek a nagykövetség részéről.
Azt azonban elmondták, hogy szerintük a magyar nő tisztában van a helyi jogszabályokkal, valamint azzal, hogy milyen feltételeknek kell teljesülniük ahhoz, hogy a gyermekeivel elhagyhassa az Egyesült Arab Emírségeket. Többször beszéltek Tímeával telefonon, személyesen, ajánlottak neki helyi ügyvédet is, azonban a helyi szabályokat és a hatóságokat nem kerülhetik meg. Amennyiben így tennének, azzal a konzul, valamint a képviselet további működését, jelenlétét kockáztatnák.
A 41 éves asszony néhány napja a Facebookon is segítséget kért:
Magyarok! Négy gyerekkel élek az Egyesült Arab Emírségekben nagyon nehéz körülmények között jemeni volt férjemnek köszönhetően. A gyerekeket meg akarja tartani az arab közösség, az édesanya nem fontos, mert van jemeni feleség. Kérlek benneteket, hogy továbbítsátok az írásomat. Vigyetek haza minket! – írta elkeseredettségében Tímea.
A nő már Székely Lászlóhoz, az alapvető jogok biztosához fordult segítségért, de levelet írt Áder János köztársasági elnöknek és Lázár János miniszternek is.
Az ombudsman tájékoztatása szerint idén januárban a nagykövetség megvásárolta a repülőjegyet a családnak, ki is mentek értük a reptérre, azonban kiderült, hogy a nőnek tartozása van, ezért nem utazhatott haza. Addig, ameddig nem fizet, ott kell maradniuk.
Székely László levelében azt írta, hogy habár együtt érez, az ügyet lezártnak tekinti, mert további ombudsmani intézkedésre nincs lehetősége. A nagykövetség ugyanis nem tudja kérvényezni, hogy elengedjék a tartozást, mert azzal beleavatkozna az ország belügyeibe.
2016.12.15 09:19:25