Lassan kezd helyreállni a vízszolgáltatás a Zsámbék-medencében
A hétvégén akadtak gondok a vízellátással a zsámbéki-medence több településen. Műszaki meghibásodás történt, így több helyi lakos nyomásesést és vízhiányt tapasztalt. Az Észak-dunántúli Vízmű Zrt. közlése szerint a probléma érinti Gyermely, Szomor, Zsámbék, Perbál, Tök, Budajenő és Telki településeket. A hiba elhárítása úgy tudjuk már megtörtént és folyamatosan áll helyre a vízszolgáltatás, de még tapasztalható a nyomáscsökkenés és a vízhiány a településeken.
Az ÉDV Zrt. tájékoztatása szerint a Zsámbék és Mány közötti ivóvízvezetéken csőtörés történt szombat éjszaka folyamán, ami Páty település ivóvíz-szolgáltatását is érintette. A szolgáltatás helyreállítását várhatóan a kora délutáni órákra ígérték.

Bujdosó Andrea, a Tisza Párt országgyűlési képviselője és a párt parlamenti frakcióvezetője megjegyezte, hogy a vezeték javítása után a rendszer visszatöltődése is időbe telik.

Kiemelték, hogy Pátyon átmeneti ivóvíz-vételezési lehetőségeket biztosítanak több helyszínen, így például a Forrás téren és a Széchenyi téren. A Daköv Kft. és az ÉDV Zrt. arra kéri a lakosságot, hogy a javítási munkák idején és az azt követő időszakban is felelősen használják az ivóvizet. „Kérem az érintetteket, hogy a nem alapvető fontosságú vízhasználatot halasszák el, hogy segítsék a rendszer helyreállítását” – hangsúlyozta Bujdosó Andrea.

Úgy tudjuk a vízszolgáltatás fokoztason áll a helyre, a vízművek a hibát kijavította. Így van ahol már megfelelő a vízellátás, máshol azonban továbbra is vízhiány van. A lajtoskocfsik további is készenlétben vannak a Zsámbék-medencében.

( N.Zs.)
2026.08.17 14:08:51
További hírek Gyerekvilág témában


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!