Miskolcon hagyják a legtöbb csecsemőt a kórházakban
Sokkoló adat tett közzé a családügyi és szociális miniszter. Dr-Kátai-Németh Vilmos közölte, hogy a legtöbb kisbabát Miskolcon hagyják a kórházakban pedig nem itt van a helyük. Jelenleg Magyarországon 320 kisbaba él kórházakban és van olyan, aki egy éve.
Ma Magyarországon 320 gyermek rekedt kórházakban, pedig nincs ott a helyük. Több hónap eltelik, mire rendeződik a sorsuk. Ez nincs így rendjén!-közölte Dr.Kátai-Németh Vilmos családügyi és szociális miniszter.

Országos szinten a legtöbb újszülöttet Miskolcon hagyják a kórházban. Ezért pénteken ellátogattunk ide dr. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszterrel és dr. Gyurkó Szilvia gyermekjogi és gyermekvédelmi államtitkárral, hogy minél több információt szerezzünk be az itt dolgozóktól arról, hogyan tudjuk lerövidíteni azt a kínzóan hosszú időszakot. -írta közösségi posztjában Dr.Kátai-Németh Vilmos, miniszter.

A látogatásról hamarosan bővebben is beszámolunk.-írta a miniszter.

Az Orbán-kormány sokáig titkolta, hogy pontosan hány kisbaba él a kórházakban mert vagy ott hagyták a szülők őket, vagy a gyámügy nem engedte haza az újszülötteket a családi körülmények miatt.

( Csákány Tibor )
2026.08.02 16:13:21


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!