Óvintézkedéseket vezetett be a Fővárosi Zoo
Óvatosságból felfüggesztik az állatsimogatást is a terjedő járvány miatt. A Fővárosi Állatkert 750 állatfajából 540 faj fogékony a ragadós száj- és körömfájásjárványra, ezért korlátozásokat vezetnek be .
A létesítmény egyelőre nem zár be a látogatók előtt, de például csökkentették a közvetlen kontaktusokat az állatokkal (megszüntették az állatsimogatást), nem szállítanak fogékony fajokat se ki, se be, a gazdasági udvarba pedig már csak fertőtlenítő szőnyegen lehet behajtani.

Sós Endre, az Állatkert természetvédelmi és állategészségügyi igazgatója elmondta, hogy a korlátozásokat a fővárosi állatkert önkéntesen vezette be.

Beszélt arról is Sós, hogy a ragadós száj- és körömfájás rendkívül ragályos, könnyen fertőző betegség, a fertőzést akár negyven kilométerre is elviszi a szél. A fogékony állatfajok közé tartoznak a marhafélék, az antilopok, az elefántok vagy a tapírok is.

Sajnos szerdán derült ki, hogy újabb településeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás, fertőtlenítő pontokat állítanak fel a sztrádán, a határátkelőknél is a hatóságok, hogy megfékezzék a terjedő és pusztító kórt.

(Cs.Á.)
2025.04.02 23:09:37
További hírek Gazdaság témában


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!