Trump 8000 elektromos autó töltőt állít le
Donald Trump lemondta az elektromos autók vásárlásának támogatását az Egyesült Államokban. Most lekapcsolja az elérhető töltőket is. Ez háború az elektromos autók ellen. Az egész színházat pedig Elon Musk segíti. Szerinte Trump, egy „hasznos idióta”.
Mondhatni, a régimódi amerikai elnök, Donald Trump alapvetően csak beváltja kampányígéreteit. Szeretne visszatérni a híres Dallas sorozat napjaiba, amikor egy igazi amerikai családnak 8 hengeres Cadillac vagy Lincoln kellett volna, 25 liter benzin fogyasztása 100 km-en, és senki sem tudott semmit a globális felmelegedésről vagy az ózonlyukakról. Nemcsak úgy döntött, hogy visszavonja a korábbi Joe Biden-adminisztráció villamosítási támogatását, hanem arról is döntött, hogy megszabadul az elektromos járművek flottáitól, és leállítja az elérhető töltőhálózatokat.
Legutóbb ez a GSA (General Services Administration) amerikai ügynökséget érintette, amely a szövetségi kormány működéséhez nélkülözhetetlen eszközök és szolgáltatások adminisztrációjával és kezelésével foglalkozik. Feladata például a középületek üzemeltetése, az árubeszerzés, a műszaki szolgáltatások biztosítása, valamint a termékek és szolgáltatások vásárlására vonatkozó szerződések tárgyalása különböző szövetségi ügynökségek számára. A Biden-kormány idején 650 000 szövetségi jármű károsanyag-kibocsátásának csökkentéséről is gondoskodott, amelyre egymilliárd dollárt különítettek el. A projekt része volt elektromos járművek vásárlása és infrastruktúra kiépítése.
Az amerikai sajtó azonban most arról számol be, hogy az ötmilliárd dollár értékű új töltőállomások telepítési tervének visszavonása, az elektromos autók vásárlására vonatkozó szövetségi ösztönzők, valamint a szövetségi kormány számára az 58 ezer darabra tervezett új elektromos autók vásárlásának leállítása mellett megkezdődött a már telepített töltőpontok kikapcsolásának folyamata is. Ez körülbelül 8000 elektromos járművekhez szánt „dugó”, amelyeket állami tulajdonú járművek, de például szövetségi alkalmazottak járművei is használtak. A szövetségi dolgozók utasítást kaptak, hogy már a jövő héten kapcsolják ki ezeket a töltőket.
A GSA azt állítja, hogy ez a hálózat nem „kritikus” az új kormányzat alatt. A GSA várhatóan gondoskodik az összes eddig vásárolt szövetségi elektromos jármű nyugdíjaztatásáról is, az új irányelvek szerint. Az azonban nem világos, hogy ezeket a járműveket eladják-e, vagy egyszerűen tárolják. Elon Musk, a világ legnagyobb elektromosautó-gyártója pedig tapsolja mindezt. A 8000 szövetségi töltő leállítása azt jelenti, hogy megszűnik a verseny a saját Supercharger töltőhálózatáért, és a szövetségi kormány lemondott elektromos autók vásárlása más amerikai gyártóktól ismét megerősíti a Tesla dominanciáját az Egyesült Államokban.


2025.03.03 12:49:24


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!