Egyre furább az előzetesben lévő diplomata ügye
Még mindig előzetesben van S.György diplomata, aki nemcsak a rendőrség szóvivője volt de évekig a Szijjártó-féle külügyminisztériumban is ténykedett. A magyar-francia állampolgárságú diplomata ügyében egyre több a kérdőjel és a furcsaság is.
Tavaly májusban csaptak le a nyomozó ügyészek S.Györgyre és vették őrizetbe. A neves 60 éves diplomata azóta is előzetesben van és a nyomozás lassan halad, hisz még a tanú meghallgatások sem fejeződtek be. Mindez pedig akadályozza S.György szigorú kényszerintézkedésének az enyhítését, hisz a bíróság joggal hivatkozhat a tanúk befolyásolására.

S.György most némi segédlettel a közösségi oldalon kezdte el megosztani észrevételeit és aggodalmát és ebből bizony sokkal többet megtudni, az ügyről és az eseményekről, mint a hivatalos közleményekből.

A Pestisrácok anno kérdéseket küldött az ügyben a Központi Nyomozó Főügyészségnek (KNYF), de Kovács Katalin főügyészségi ügyész, szóvivő mindössze ennyit válaszolt:


Tájékoztatom, hogy a megkeresésére válasz nem adható-közölte a szóvivő.

Azaz az ügyről ennek tudatában mindenki azt hihette , hogy itt valami nagy államtitkos estéről lehet szó. Ezért nem mondható semmi S-ügyéről.

Nos S.György esete egyre érdekesebb. Kiderült ugyanis, hogy az óvadék kérelmét azért utasították el, mert hamarosan most januárban befejeződik a nyomozás. Nos ez erős költői túlzás lett. Hisz a tanúk felét még meg sem hallgatták, ezt maga S.György közölte a közösségi oldalán.

S éppen ezért levelet írt a Legfőbb ügyésznek is.







Levél Polt Péternek
Tisztelt Legfőbb Ügyész Úr!
Korábbi miniszteri biztosként, büntetlen, 60 éves egyetemi tanárként, többszörös nagykövetként kilencedik hónapja vagyok előzetes letartóztatásban.

A gyanúsítás teljesen megalapozatlan, semmit nem követtem el. Az eddigi időszakban a KNYF gyakorlatilag nem folytatott érdemi nyomozást, azügy 9 tanújából csupán 5 fő kihallgatására került sor. Új tényállás nincsn, új tanúk nincsenek, az eddigi vallomások alapjaiban cáfolják a gyanúsítást, jelenlegi fogvatartásom csupán személyes megtörésemet szolgálja.

Álláspontom szerint esetemben súlyosan sérül a soronkivüliség elve. Az óvadék iránt tavaly decemberben benyújtott indítvány elutasítását a bíróság azzal indokolta, hogy a KNYF tájékoztatása szerint a nyomozás a kiterjesztett határidőben 2025.01.19-ig befejezésre kerül. Ez a KNYF tájékoztatás nem felelt meg a valóságnak, így az óvadék lehetőségétől az ügyészség megfosztott.

Jelen helyzetemben magyar és francia állapolgárként a legszélesebb nemzetközi nyílvánossághoz kívánok fordulni.Jelen levelemet részletes érveimmel megküldöm a budapesti diplomáciai testületnek, a közjogi méltóságoknak, illetve az országgyűlés képviselőinek.

Kérem Legfőbb Ügyész urat , hogy a soronkivüliség elvének megsértését és a biróság részére adott valótlan ügyészi tájékoztatás kérdését kivizsgálni sziveskedjen.

Intézekdését előre is köszönöm.


A 60 éves S. Gy. a rendszerváltozást követően rendőrségi szóvivő, majd Horn Gyula miniszterelnök sajtótitkára volt. Dolgozott a Kövér László-féle Országgyűlésnél, majd 2010-et követően az idővel Szijjártó Péter vezetése alá kerülő külügynél. Címzetes egyetemi tanár, magyar-francia kettős állampolgár.2015-ben a tiszteletbeli konzuli hálózatért felelő miniszteri biztossá nevezték ki a külügyben. 1997 óta Gambia tiszteletbeli konzulja,2005-től a nyugat-afrikai ország bécsi ENSZ-képviselője. 2009-től a Magyarországra akkreditált tiszteletbeli konzulok testületének elnöke. 2023 nyarán a Közép-afrikai Köztársaság őt kérte fel, legyen belgrádi nagykövete – írja a 24.hu
S. Gy. letartóztatásáról a Pesti Srácok is írt. Úgy fogalmaznak róla, hogy diplomáciai pályán mozgó francia–magyar kettős állampolgár, Afrika-szakértő.

(Csákány)
2025.01.31 23:19:54


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!