Az ukrán háború és a drága rezsi miatt nem kapható egy fontos gyógyszer nekünk még Soros Gyuri bácsi és Brüsszel is gyanús
Magyarország jobban teljesít, de sajnos hónapok óta nem jutnak gyógyszerhez a Méniére-betegek Magyarországon, a tünetek enyhítésére szolgáló készítmény ugyanis egy ideje hiánycikk az országban.
A Méniére-betegség a belső fül gyógyíthatatlan betegsége, amely Magyarországon több ezer embert érint. Bár gyógymód nincs rá, gyógyszerek segítségével szinten tartható, ám anélkül a tünetek egyre erősebbé és gyakoribbá válnak. A betegség több órás, de akár több napos rohamokkal is járhat a betegség, amennyiben nem kap gyógyszert a beteg. Hányinger, erőtlenség, szédülés, hallásvesztés – ezekkel a tünetekkel jár egy-egy roham. Az Országos Gyógyszerészeti Intézet azt közölte, hogy a hiány mögött a tavasz óta fennálló globális gyártási kapacitásprobléma húzódik meg, amely az összes betahisztintartalmú készítményt érinti. A gyártó cégek szerint október végétől várható a helyzet rendeződése. Hozzátették azonban, hogy a jelenlegi gyógyszerellátási zavarokban a csomagolóanyag-ellátási gondok, az orosz-ukrán háború és az energiaárak emelkedése is szerepet játszhat.
2023.06.27 01:11:17


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!