Embercsempészt fogtak Veszprém megyében
Összehangolt akcióban fogtak el a Csongrád-Csanád Megyei rendőrök és a demecseri kollegáik egy ukrán embercsempészt, aki öt menekültet próbált elszállítani Németországba. A sofőrt őrizetbe vették és hosszú börtön vak várnak rá.
A Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság jelzése alapján a devecseri járőrök augusztus 25-én délelőtt Somlóvásárhelyen, a Somló Pontnál ellenőriztek egy német rendszámú személygépkocsit és a 38 éves, ukrán állampolgárságú vezetőjét.

Kollégáink igazoltatták a járműben tartózkodó, magukat szaúd-arábiai és egyiptomi állampolgárnak valló férfiakat. Kiderült illegálisan érkeztek az országba. Nem tudták hitelt érdemlően igazolni sem személyazonosságukat, sem jogszerű magyarországi tartózkodásukat. - közölte a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság.

A rendőrök így elfogták és előállították a migránsokat szállító sofőrt, majd őrizetbe vétele mellett kihallgatták. Embercsempészés bűntettének gyanúja miatt indult eljárás ellene, a nyomozók kezdeményezték előzetes letartóztatását.

Az embercsempészés bűntette egytől öt évig, minősített esetben pedig akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető.

( Csákány Tibor )
2026.08.29 11:42:10


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!