Tizedszer is a BL negyeddöntőjében a Győr
Az idegenbeli egygólos siker után szombaton hazai pályán is legyőzte a német HB Ludwigsburgot a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata. A Rába parti lányok így már tizedszerre kerülnek be a BL négyes döntőbe, ami rekord.
Ezzel a címvédő Győr tizedszer is bejutott a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe. A szombati meccsen Hatadou Sako kapus védései és a jó védekezés megadta az alaphangot, tíz perc után 4–2-re vezetett a hazai csapat. Csalóka félidő volt, magabiztosan játszott a Győr, de a nagyot küzdő németeket nem sikerült leszakítani, a második tíz perc után is csak egy gól volt az előny. A félidő végére azért sikerült három gólt közé rakni, így 13-10 volt az állás.

A második félidő elején felőrölte ellenfelét a hatszoros BL-győztes, a 40. percben már 19-14 volt az állás. Sako védett pár elképesztőt, Kristina Jörgensen hetesből, Győri-Lukács Viktória a szélről, Bruno de Paula betörésből, Dione Housheer átlövésből lőtt gólokat, és ugyan a németek visszajöttek egyszer három gólra, a továbbjutás nem igazán forgott veszélyben. A végeredmény 29-22 lett.

A Győr jó úton halad a címvédés felé és a szuper négyes döntőben már ott van. A négyes döntőt majd május 31-én és június 1-jén rendezik a budapesti MVM Dome-ban.

(Cs.Áron)
2025.04.27 12:41:48
További hírek Gardrób témában


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!