Mit értünk bio minősítés alatt?
Tekinthetjük egy globális követelménynek, hogy tanúsítás szükséges ahhoz, hogy egy termék megfeleljen ennek a besorolásnak, vagyis teljesítse a feltételrendszerben rögzített szempontokat. A lényeg, hogy egy külső, független szervezetnek kell igazolnia, hogy képes garanciát vállalni mindarra, hogy a rendszerben foglaltaknak megfelel az adott termék, készítmény, azaz minden összetevője és ennek gyártása, kompenzálása is eleget tesz a követelményrendszernek.
A tanúsítást végző szervezetek közt eltérések lehetnek abban, hogy mekkora %-nyi ökológiai összetevő szükséges ahhoz, hogy ezt a státuszt kiérdemelje a készítmény, illetve abban is, hogy mely konzerválószerek megengedettek, melyek tiltottak. A szigorú minősítési feltételek elengedhetetlenek ahhoz, hogy egy termék valóban azt a szintet nyújtsa, amelyet a besorolás alapján garantálnak.
Bio kozmetikumok széles választéka
Manapság szerencsére egyre növekszik a természetes, natúr termékeket kínáló cégek száma, így a környezettudatosság is nagyobb figyelmet kap. Fontos tudnunk, hogy nem csupán a környezetünk érdekében, hanem a saját testünk szempontjából is szükség van minél több bio készítményre. Gondoljunk a sokféle káros következményre, melyeket gyakran egy-egy szintetikus vegyület okoz, mint például az allergiás reakciókat kiváltó parabének, az arra érzékenyek esetében!
Magunk felelünk a szervezetünk egészségéért, ezért igyekezzünk természetes kozmetikumokat használni a mindennapi arc- és testápolás során! Kifejezetten bio szemléletű, natúr testápoló készítményeket találunk a
BIOLA Webshop természetes testápolói között.
Milyen kritériumoknak kell megfelelni?
Minél nagyobb mennyiségű ellenőrzött ökológiai termelésből való alkotó szükséges ahhoz, hogy a termék megfeleljen az elvárásoknak. Az emulzióknak mentesnek kell lenniük az S.L.S. és etoxilált emulgeátoroktól, kizárólag természetes felületaktív anyagokat tartalmazhatnak. Ugyanígy megkövetelt az S.L.S mentesség a fürdőtermékek, arclemosó kozmetikumok esetében is.
Egyedül olyan tenzidek használhatók, amelyek a környezet számára kíméletesebbek, a gyorsabb lebomlás révén, illetve a vízi élőlények szempontjából is. Csupán természetes színanyagok és pigmentek lehetnek ezekben a készítményekben. Parabének, szilikonolajok nem alkalmazhatók, valamint GMO-alapanyagok sem megengedettek. A szintetikus fényvédők szintén tiltottak.
A dezodoroknál sem használhatók alumíniumsók. Továbbá elölt állatokból származó komponensektől is mentesnek kell lennie a terméknek, ugyanakkor ionizáló besugárzás sem történhet. Ezeken túl számos követelménynek meg kell felelni, hogy méltán bio minősítésűnek számíthasson az adott készítmény.