A következőkben összeszedtük, hogy melyik futárcégnél mik a súly- és mérethatárok, amivel még feladhatsz, illetve megnéztük, mit tehetsz, ha tényleg nagy csomagod van. Ebben a Csomagnet.hu volt segítségünkre.
Túlméretes csomag a DPD-nél
A különböző futárcégeknél más és más szabályok vonatkoznak a túlméretes csomagokra. A DPD-nél a csomagok súlyhatára 40 kg, azok körmérete pedig maximum 300 cm lehet. A körméret az, amikor összeadjuk kétszer a szélességet, hosszúságot és kétszer a magasságot. Fontos viszont, hogy a leghosszabb oldal nem lehet hosszabb 175 cm-nél.
Mérethatárok a GLS-nél
A GLS-nél a csomagok esetében a körméret ugyanúgy 300 cm lehet, mint a DPD esetében. A maximális súly itt is 40 kg. Ha túllépjük a körméretre vonatkozó megkötést, a plusz költség 1380 Ft/csomag. Amennyiben a súlykorlátot haladja meg a küldeményed, 685 Ft/kg a felár. Azt érdemes megjegyezni, hogy ha túlméretes csomagot adunk fel, a szállítási idő megnőhet.
A Sprinter mérethatárai
A Sprintert leginkább Pick Pack Pontos csomagküldés esetében ismerhetitek. Mivel ennél a szolgáltatásnál csak csomagpontok között történik szállítás, így a mérethatárok is kisebbek, mint házhoz szállítós társainál. Náluk a maximum súly 20 kg lehet, és erre nagyon oda kell figyelni, hiszen ha nem szólunk előre a túlméretes csomagról, valószínűleg nem veszik át.
Túlméretes csomagok a TNT-nél
Az “átlag” futárcégeknél a TNT dolgozik a legnagyobb súlyhatárral, legfeljebb 70 kg lehet egy csomag súlya. A küldemény leghosszabb oldala 240 cm lehet, ezen felül már túlméretes szállítmánynak számít.
Magyar Postával történő szállítás
A Magyar Posta esetében számít, hogy hova küldjük a küldeményt, PostaPontra és automatába maximum 20 kg-ig szállítanak, míg házhoz akár 40 kg is lehet a szállítmány. A feladott küldemény összmérete 300 cm lehet, leghosszabb oldala pedig 240 cm.
Amikor tényleg nagy a csomag
Léteznek olyan cégek, akik kifejezetten
nagy méretű küldemények szállításával foglalkoznak. Ilyen például Magyarországon a HDT, akikkel könnyedén küldhetünk bútorokat, elektronikai gépeket, illetve a Palletways, akik pedig raklapos szállításra szakosodtak.
Hogyan rendelhetünk online szállítást?
Manapság egyre több oldal is foglalkozik ezzel. A Csomagnet.hu-nál például miután beírtuk a küldemény adatait a főoldali kalkulátorba, máris kiválaszthatjuk a nekünk tetsző ajánlatot. Ezek után elég megadnunk a feladó és a címzett adatait, majd könnyedén kifizethetjük a szolgáltatást. Ezek után már csak várnunk kell a futárt, vagy elvinni a küldeményt a csomagpontba.
Ha nagyobb szállítmányt adnánk fel, előtte mindig tájékozódjunk, hogy melyik futárcégnél mik a szabályok, nehogy belefussunk abba a hibába, hogy a futár nem veszi fel a csomagunkat.