Mit tegyél, ha téged is kínoz a maszkne?
Az elmúlt évben új szóval bővült a szótárunk. A furcsa kifejezés hallatán elsőre egy csípős rovarra vagy erős fejfájásra gondolhatunk. A maszkne (mask+akne) ugyanakkor nem más, mint a maszkhordás következtében kialakuló pattanásos bőr, vagyis akné.
Talán Te is találkoztál már ezzel a kellemetlen jelenséggel, ezért szeretnénk megnyugtatni: van mód a megelőzésre, amit meg is mutatunk cikkünkben. A vírus elleni védekezés kellemetlen mellékhatása Mostanra megszoktuk, hogy a maszkviselés az életünk részévé vált. Kialakult a maszkdivat és a maszkok hordásának kultúrája is. Elfelejtettük a legújabb rúzstrendeket, és sajnálattal vettük tudomásul, hogy csábító mosolyunkat is kénytelenek vagyunk a védelmet nyújtó maszkok mögé rejteni. Minden funkcionális előnye ellenére alig várjuk a pillanatot, amikor végre biztonságos helyre érve letéphetjük magunkról az álarcot. Ekkor azonban hideg zuhanyként érhet minket a meglepetés, hogy bizony a maszkunk alatt gyulladt, pattanásos bőr keletkezett. A maszk ugyanis – funkciójából adódóan – gátolja a levegő szabad áramlását, és ennek következtében a levegő kilégzését követően nyirkosságot idéz elő a szánk és orrunk környékén. A párás környezet kedvez a kórokozók elszaporodásának, ami máris gyulladást okoz a szőrtüszők és faggyúmirigyek körül. Így alakulnak ki bőrünkön a kellemetlen pattanások. 7 tipp a maszkne megelőzésére Utánajártunk, hogy miképp tudod makulátlan bőrrel megúszni a vírus elleni védekezést, és elkerülni a maszkne kialakulását. A maszk elhagyását semmiképp nem javasoljuk, ezért inkább az alábbiakra törekedj:
  • Válassz megfelelő maszkot! Használj elsősorban eldobható vagy 100% pamutból készült maszkokat, amelyeket irritációmentes mosószerrel – pl. mosódióval – tisztíthatsz.
  • A bőröd alapos tisztítása legyen a mindennapi rutinod része! Mosd meg bőrödet reggel és este is arctejjel vagy növényi olajokkal, pl. a Soapcenter webshopban kapható teafa-illóolajat tartalmazó keverékkel.
  • A tonizálás és hidratálás se maradjon el! A reggeli arcápolási folyamatod során gondoskodj a mindennapos fényvédelemről is!
  • Heti 1-2 alkalommal kényeztesd bőrödet peelinggel! Az elhalt hámsejtek eltávolítása előtt alaposan tisztítsd meg bőrödet, majd a peelingezés után bátran kényeztesd magad egy kellemes arcpakolással, végül fejezd be a folyamatot a kedvenc hidratáló- és fényvédő krémeddel.
  • Törekedj a tudatos sminkelésre! Kerüld az alapozó használatát, mert az könnyen eltömítheti a pórusokat. Nem feltétlenül kell visszafognod a sminkelést, de ezúttal inkább a szemek kiemelésére koncentrálj.
  • Gondoskodj a megfelelő folyadékbevitelről! A belső hidratáltság érdekében fogyassz sok vizet vagy gyógyteát.
  • Tölts minél több időt a friss levegőn! Nemcsak bőröd, hanem tested és lelked is meghálálja a szabadban eltöltött órákat.
2021.04.17 20:32:47


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!