Brutális csilis kínzás a börtönben
A magyar börtönökben nem túl rózsás a helyzet. Van itt erőszak, brutalitás és csicskáztatás is. Kínzásra azonban nem volt példa eddig. A tiszalöki börtönben azonban csilipaprikás kesztyűvel vizsgáltak meg egy aranyér problémákkal küszködő rabot. Az érintett orvos és három társa vádlott lett és súlyos büntetésre számíthatnak.
Csilipaprikás kesztyűvel vizsgálta meg a tiszalöki börtön renitens fogvatartottját a büntetés-végrehajtási intézmény doktornője. Hogy valójában ezzel mi volt a célja az orvosnak rejtély. Rendfegyelmezés ? Bosszú ? Vagy móresre tanítás ? Nos egyik se hangzik jól.

A vád szerint az orvos csilit tartalmazó fertőtlenítőszerrel kente be a kesztyűjét, amivel a vizsgálatot végezte, emiatt az ügyészség rá és társára is letöltendő börtönbüntetést kért .

A szenvedő alanya a csinipaprikás műveletnek B. Géza rab volt, akinek 2022 nyarán aranyeres panaszai voltak. Az orvos pedig rektális vizsgálatot végzett rajta, aki nemcsak a kesztyűt mártotta csilis fertőtlenítőszerbe, hanem a katéterrel is ugyanezt tette. Az ügyben négy személyt vádoltak meg, sorsukról hamarosan a Debreceni Törvényszék katonai tanácsa dönt.

Az indokolatlan fájdalomokozás miatt a börtön százados doktornőjét hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazással vádolták meg. A vád szerint az egészségügyi osztályvezető őrnagy felbujtóként, egy hadnagy pedig bűnsegédként követte el a bűncselekményt, a negyedrendű, szintén hadnagy beosztású vádlottat pedig jelentési kötelezettség megszegésével állították bíróság elé.

Az orvos és az egészségügyi tiszt bűntársa mindent tagadnak. Utóbbi azzal védekezik, hogy a bekevert paprikát alapvetően az ételekhez használták, neki pedig fogalma sem volt róla, hogy mi a terv, nem is nyújtott segítséget ahhoz, hogy a szert a doktornő másra használja.

Persze a vádlottak helyzetét nehezíti, hogy a harmadrendű vádlott a szabadidejében csilipaprikát termesztett, s megfelelő ismeretekkel is rendelkezett a növény erejéről. Ez a személy feltételezhető, hogy vádalkut kötött, ugyanis terhelő vallomást tett a doktornőre és annak társára, ezt követően pedig jóval enyhébb büntetést ajánlottak neki.

A 2021 decembere és 2022 novembere között szolgálatot teljesítő orvosnak és társának két és fél év börtönt ajánlott az ügyészség beismerés esetére, a társait bemártó harmadrendű vádlott felfüggesztett börtönnel megúszhatja. A negyedrendű vádlottnak lefokozással kell szembenéznie.

(Csákány )
2025.05.21 16:46:19


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!