A nemi szervek megcsonkítása ismét növekszik világszerte
Világszerte több mint 230 millió lány és nő nemi szervét csonkították meg. Szomáliában szinte minden nő érintett, ahogy ezt a Terre de Femmes szervezet február 6-án, a női nemi szerv megcsonkítása (FGM) elleni napon bejelentette.
A nemi szerv csonkítását migráns nőkön is végrehajtják Európában – mondta Marlene Keller a Terre de Femmes-től. Szervezete megkapja a megfelelő jelentéseket az ifjúsági jóléti irodáktól és szakemberektől. Vannak olyan esetek is, amikor a lányokat származási országukba viszik az eljárásra.
Keller szerint az adott közösségekben szükség van nevelő-oktató munkára. „Büntetőjogi felelősségről beszélünk. Még akkor is, ha a bűncselekmény külföldön történik, de az áldozat Németországban él, a bűncselekmény miatt büntetőeljárás indulhat.”

Még ha a bűncselekmény külföldön történik is, de az érintett személy Németországban él, a bűncselekmény miatt büntetőeljárás indulhat.

A „vallási tisztaság” érvelése

A férfiakat be kell vonni, foglalkozni kell a fizikai és pszichológiai következményekkel. Jelenleg különböző fejlesztések vannak. Egyes országokban és közösségekben ez a szám csökken, például Nigerben, amely 2003-ban kriminalizálta a női nemi szervek megcsonkítását. Az UNICEF szerint ma már csak a nők két százaléka érintett.
Gambiában a kormány tavaly fel akarta oldani a tilalmat, de a tiltakozások ezt megakadályozták. A nemi szervek megcsonkításának hívei azzal érvelnek, hogy ez a „vallási tisztaság” és a „kulturális normák és értékek” védelméről szól.
Bécs városa most tett közzé ajánlásokat az orvosok számára az érintettek kezeléséhez. Ez magában foglalja a terhességet, a szülést és a későbbi szövődmények orvosi kezelését. Például jelzi, hogy mely nőket kell megkérdezni a kórtörténeti interjún.
Ausztriában 11 000 nőt érint a nemi szerv megcsonkítása, csak Bécsben 6 300 nőt „A női nemi szerv megcsonkítása mindig és mindenhol az emberi jogok szörnyű és kegyetlen megsértése. Az érintett nők megérdemlik a politikai döntéshozók egyértelmű kötelezettségvállalását, hogy nem maradnak magukra helyzetükben” – mondta Petra Bayr, az SPÖ külpolitikai szóvivője, a StopFGM platform alapítója. Támogatja az egészségügyi és oktatási személyzet, kötelező képzését és a célcsoport-specifikus tájékoztató kampányokat.

Az érintett nők megérdemlik a politikai döntéshozók egyértelmű kötelezettségvállalását, hogy nem maradnak magukra helyzetükben.

„A nemi szervek megcsonkítása a nemi alapú erőszak és az emberi jogok súlyos megsértése, amely ellen határozottan küzdeni kell. Itt nem lehet tolerancia” – mondta sajtóközleményben Meri Disoski, a Zöld Párt nő- és külpolitikai szóvivője.


2025.02.06 23:40:11


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!