Mi a teendő, ha a kutyusod szeme nincs rendben?
A kutyaszemmel is történhetnek olyan előre nem látható gondok, amelyeknek az orvoslásához szakértő segítségre van szükség. Az egyik ilyen gyakori gond a kötőhártya-gyulladás. 
Ez embereknél és állatoknál is kellemetlen és fertőző megbetegedés. Oka nagyon sokszor bakteriális fertőzés, ami egy másik fertőzött betegséget hordozó embertől, kutyától vagy akár rovartól is “ajándékba kapható.” Vírus is állhat a hátterében, de allergia vagy akár még trauma is. Nem egészséges a rózsaszínes vagy vöröses szem A Falatozoo.hu állateledel webáruház samponok, kozmetikumok termékei között olyan készítményeket találhatsz, amelyekkel kis kedvenced szemkörnyékét mindig tisztává tudod varázsolni. Ezzel pedig igazán sokat tehetsz azért, hogy a rád bízott kis szőrgombóc mindennapjai egészségesen telhessenek. A kutya szemgyulladásáról azt érdemes tudnod, hogy az egyik leggyakoribb betegségként tartják számon. Ha a szemet körülvevő nyálkahártya és a lágy szövetek körül valami nincs rendben, akkor azt veszik észre a gazdik, hogy egyszerre rózsaszínesnek vagy vörösnek és irritáltnak tűnik a kutyájuk szeme.  Ilyen esetben valami biztosan nincs rendben és a szőrös pajtásunk szakértő segítségre szorul. Súlyosnak akkor tekintik a bajt, ha a szemváladék véres vagy nagyon vastag, a kutyusnak nincs étvágya és láthatóan szemtájék körüli fájdalmai is vannak. Utóbbi esetekben ne késlekedj, azonnal menj el a legközelebbi állatorvosi rendelőbe! Milyen tüneteket észleltél? Abban az esetben, ha a kutyád szeme könnyezik vagy váladékozik is talán, esetleg gyakorta varkargatja a szeme környékét, akkor is érdemes már fontolóra venned az állatorvos felkeresését. Ha ráadásul kerüli a fényt is, akkor pedig szintén ne is habozz, vidd el azonnal a doktorhoz.  Sokféle kérdést tehet majd föl a szakember, így érdemes számba venned a vizitet megelőzően a válaszokat:
  • a panaszok gyakoriságával
  • a keletkezés okával
  • idegentest szembe kerülésével
  • korábbi hasonló tünetekkel
  • allergiával
  • egyéb tünetekkel (trauma, macska harc. stb.)
kapcsolatban. Nagyon sokat tudsz segíteni a szakembernek, ha fejben már jó előre rendezed a meglévő információkat és felkészülten érkezel a rendelőbe kis kedvenceddel.  Hogyan lehet segíteni a kutya szemproblémáin? Sokféle kezelési lehetőséget lehet mérlegelni az egyes szemproblémák esetén. A bakteriális fertőzésekre általában antibiotikumos kezeléseket javasolnak, ami jelenthet cseppeket vagy kenőcsöket is.  Makacsabb fertőzéseknél pedig még a szájon át szedhető antibiotikumos tablettát sem lehet kizárni. Allergia gyanúja esetén az allergia okozóját kell megtalálni és eszerint kell kezelni a szőrös pácienst. Természetes gyógymódokkal is szoktak próbálkozni, ha a gyulladás mértéke csekély és egyáltalán nincs szó fekélyesedésről. Ebben az esetben is azonban szakértők segítségét vedd igénybe! A kutyusod egészsége a te felelősséged, ne hagyd őt cserben!  
2023.05.08 00:00:17


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!