A bíró hibájából szabadon engedtek egy migránsbűnözőt Németországban…
Egy berlini bíró tévedésből szabadlábra helyezett egy veszélyes bűnözőt, Mahmood D.-t, akit nemi erőszakért és más súlyos bűncselekményekért ítéltek el.
A hiba az ítélet kézbesítésének késedelme miatt történt, ami az előzetes letartóztatásból való szabadon bocsátásához vezetett. Mahmood D.-t, egy afgán állampolgárt, akit hét év és kilenc hónap börtönbüntetésre ítéltek három nemi erőszakért, testi sértésért és kényszerítési kísérletért, nemrégiben szabadon engedték a börtönből egy igazságszolgáltatási tévedést követően – jelentette a német NTV.

A berlini legfelsőbb bíróság úgy döntött, hogy szabadon engedi a jogi eljárások megsértése miatt, miután ügyvédje fellebbezett az ítélet megfogalmazásának és közlésének késedelme miatt. Mahmood D.-t súlyos bűncselekmények miatt ítélték el. A bíróság szerint megütötte partnerét, forró vassal fenyegette, és szexuális aktusra kényszerítette.

Ezek a bántalmazások az áldozat öngyilkossági kísérletéhez vezettek. Bár a férfinak a szökés és a tanúk befolyásolásának veszélye miatt előzetes letartóztatásban kellett volna maradnia, szabadon engedték, volt élettársa pedig most egy titkos helyen él, rendőri védelem alatt.

Sajtóértesülések szerint az ítélet megfogalmazásáért felelős bíró állítólag „függőségben” szenved, amely befolyásolta feladatai ellátásának képességét. Bár a berlini jogrendszer forrásai állítólag tudtak a problémáiról, de továbbra is egy jelentős büntetőjogi osztályt vezetett egészen idáig, amíg e súlyos incidens nem történt. A bíróság tisztviselői az esetet „egy elszigetelt, emberi hibából eredő esetként” írták le.

cza


2026.02.14 22:11:06


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!