A hatóságok tétlenkedése vezethetett a japán nő halálához
Az esetet a rendőrség először balesetként kezelte, mondván: az ágyban dohányozva, lakástűzben halt meg a nő. A hatóságok akkor is kitartottak amellett, hogy bűncselekmény gyanúja nem merült fel, amikor jogvédők és az áldozat hozzátartozói az elmúlt napokban arra figyelmeztettek: a nő korábban többször arról számolt be, hogy volt férje bántalmazta. Sőt emiatt feljelentést is tett erőszakos párja ellen a rendőrségen. Jó pár nap elteltével a rendőrök elismerték, hogy talán mégsem baleset történt, majd később már azt is, hogy valójában emberölés történhetett, a gyilkossággal pedig a volt férjet gyanúsítják.
A rendőrség mindezt kedden hivatalosan is bejelentette, hogy gyanújuk szerint gyilkosság történt, a nőt bántalmazták, mielőtt felgyújtották. A férfiról pedig kiderült, hogy bár úgy tűnt, a haláleset időpontjára alibije van, valójában álruhában bent járt a nőnél a lakásban, amikor az felgyulladt. Olyan térkamerás videófelvételek kerültek elő, melyek alapján a férfi a gyilkosság reggelén elvitte a lányát úszni, majd átöltözött, símaszkot húzott és egy motoros sisakkal a fején – hogy felimserhessék – visszatért a nő otthonába. Érthető módon a rendőrség ezután kezdett emberölés gyanújával nyomozni, majd hétfőn este 11 órakor el is fogták a férfit.
A rendőrség szerint a nő csak egyszer, tavaly novemberben fordult a rendőrséghez, de a feljelentést elutasították. Nem derült ki, hogy miért.

Az ügyben a gyilkosság gyanúját elsőként felvető Patent Egyesület szerint azonban a rendőrség pont azért nem segített ennek a nőnek, amiért a sorstársainak sem szokott: szerintük bagatellizálják a nőket érő erőszakos eseteket, szőnyeg alá söprik, nem veszik komolyan. A civil szervezet szerint ebben az ügyben is “lekezelően, kioktatóan fogadta a rendőr a kétségbeesett asszonyt, már a feljelentéskor világossá tette, hogy ez semmi, nem is érti, miért ment oda”. A Patent áldozathibáztatással is vádolja a hatóságokat, mondván: a rendőr felelősségre vonta az áldozatot, hogy minek ment hozzá ilyen emberhez.
Szerintük ez az eset megerősíti az általános tapasztalatot, tömegesen számolnak be a hozzánk forduló bántalmazottak hasonló hatósági bánásmódról”.
Az ír férj természetesen tagadja, hogy ő ölte meg japán nejét. Azonban azt igen nehéz lesz megmagyaráznia, hogy akkor miért kellett álcáznia magát és mit keresett a lassában.
Az igazságügyi szakértőkre még hosszas feladat vár, hogy kiderítsék a japán nőt nem-e áltatták el, nem e mérgezték meg, mert ez mind mind súlyosbító tényező lesz. S ugye nem mindegy, hogy pár évet kap az ír férfi, vagy életfogytot. Persze, ha tényleg ő a gyilkos. Az már kiderült az igazságügyi orvosszakértők jelentéséből, hogy a halála elött a nőt bántalmazták.
Úgy tudjuk a rendőrség vizsgálatot rendelt el a meggyilkolt japán nő feljlentésének elutasítása miatt. Az eredmény aligha lesz elmarasztaló a rendőrséget nézve, bár sajnos mostmár tényként jelenthető ki, egy emberéletet megmenthettek volna.
Az is kérdések sokaságát veti fel, hogy miért kellett a média hiszti, hogy nyomozni kezdjenek a rendőrök? Mert ugye államigazgatási eljárásban vizsgálódtak. Persze ne itélkezzünk elsőre, lehet nyomoztak ők, de akkor meg a rendőrség kommunikációja szerepelt le.
A férfi többször azzal fenyegette az áldozatává vált nőt, hogy megöli – mondta egy közeli ismerőse a meggyilkolt japán nőnek.

Sajnos a férj az egyik közös gyereküket is elvette erővel a volt japán feleségétől. Az áldozat ugyanis megszökött.

A felek válása nem mindennapi megegyezéssel zárult – ezt már az áldozattá vált nő ügyvédje mondta. Eszerint a volt férj kijelentette, hogy ha a nő beleegyezik a feltételeibe, és nem megy vissza Japánba, ő elköltözik az országból. Az első terv Svájc volt, de végül Hollandiában kötött ki, mert ott talált munkát. Próbálta meggyőzni a gyerekeket, hogy hamarosan újra egy család lesznek, ha az anyjuk is kiköltözik, azonban a nő annyira tartott a volt férjétől, hogy ebbe nem ment bele. Magyarországon voltak barátai, akiktől segítséget tudott kérni, nem akart a volt férjével tartani egy idegen országba.
A gyerekeket most márciusban hallgatta volna meg a pszichológus, hogy feltérképezze, melyik szülővel milyen a kapcsolatuk és ez alapján tegyen javaslatot az elhelyezésükre. Az áldozat azon dolgozott, hogy neki ítéljék a gyereket és visszatérhessenek Japánba a nő családjához, ahol lakhatás, anyagi támogatás és munka várta volna. Ő javasolta, hogy a gyerekek az iskolai szüneteket az apjukkal töltsék és hogy a férfi évente kétszer látogassa meg őket. Minden költséget ő állt volna. Ezt a volt férj többször visszautasította, végül elfogadta. Sejthette, hogy az ügy a végéhez közeledik és nem nyerhet, feltételezi sok ismerőse a megölt japán édesanyának.

(TCS)
2025.02.05 13:39:56


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!