A miniszter ex-rokonának milliárdos maffia ügyét hamarosan lezárja a NAV
Úgy tudjuk hamarosan befejezi a NAV annak a 9 milliárd forintnyi adót elcsaló számlagyárnak a nyomozását , amelyben Bártfai-Mager Andrea ex-sógora a fő gyanúsított. B.Péter érdekes módon egy napot nem volt sem őrizetben, sem előzetesben sem, talán nem véletlenül, hisz nemcsak a miniszter rokona, de a testvére is nagy ember. Nem más, mint Balogh Sándor, aki a Bp2017 állami cég gazdasági vezetőjeként működtette a Duna Arénát és több külföldön lévő magyar kereskedelmi és kultúrális központ is hozzá tartozik, amelyek a már megbukott Magyar Kereskedőházak példája volt.

Bártfai-Mager miniszter asszony ex-férjének a testvére áll annak a borsodi adócsaló hálózatnak a közepén, illetve bűnszervezet vezetőjeként, amely a NAV eddigi adatai szerint 9 milliárd forintnyi kárt okozott az államnak. Érdekes módon azonban a miniszter ex-sógora egy napot nem töltött dutyiban vagy épp őrizetben. Más ennél sokkal kevesebbért került hosszú hónapokra, évekre előzetesbe, például az ismert ügyvéd Czeglédy Csaba. Nem gondolnánk, hogy a politika közbeszólt volna, de mindenképp érdekes és fura.
A miniszternek Bártfai-Mager Andreának a volt rokonsága feltehetőleg igen kellemetlen, főleg, hogy igen kemény maffia ügybe keveredtek.
A miniszter exe, a vizes vb-t szervező nonprofit kft. gazdasági igazgatója, Balogh Sándor, akinek a testvére áll a számlagyáros brigád fejeként a NAV célkeresztjében, ami bizony szintén nem túl jó és kellemes a kormány közeli testvérnek, aki a botrányokba keveredett Magyar Ökölvívó Szövetséghez is delegálva lett, hogy valamiféle rendet tegyen.
Balogh testvére B. Péter jelenleg a NAv gyanúja szerint annak az áfacsaló hálózatnak a vezetője , melyet a tavaly év elején kapcsolt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
A G7 portál részletesen beszámol róla, hogyan osztották vissza az adó elcsalásával azokat a milliókat, melyeket például raliautókon elhelyezett matricák túlárazott reklámjaiért fizettek. A lap forrásai szerint ismert magyar vállalatok havi 1 és 10 millió forint közötti összeget fizettek azért, hogy egy apró logó megjelenjen egy autón az akkoriban évi 6-7 versenyből álló sorozaton.
A reklámszerződésekben még az sem volt kikötve, hogy az autó melyik részére rakják a matricát. A hirdető cégek csak annyit tettek, hogy e-mailen átküldték a logót – nyilatkoztak az informátorok. A hirdetések valós értéke azonban pár százezer forint lehetett.
A csaló hálózat úgy kerülte el az adófizetést, hogy létrehozott egy láncolatot, amely papíron sporthirdetésekkel foglalkozó cégből állt, ezeket strómanokkal működtették.
A lánc végén mindig volt egy olyan cég, amely nem adózott, nem adott le bevallást, a tulajdonosa pedig eltűnt – nyilatkozták a G7-nek, hozzátéve: ezeket a cégeket később átírták olyan valaki nevére, aki vagy egy borsodi mélyszegény, vagy egy külföldi, jellemzően ukrán állampolgár volt.
A gyanú szerint a reklámok értékének akár 80-90 százaléka is visszajuthatott a cégekhez készpénzben, az Áfát és 10-20%-ot megtartott a bűnszervezet, amit a strómanok a számlákról felvéve bevitték a miskolci központi irodába.
A portál szerint ugyanezt a módszert alkalmazták építőipari beruházásokkal vagy éppen ipari szoftverekkel és ilyenekhez kapcsolódó fejlesztésekkel is, mert ezek értékét a legnehezebb megbecsülni.
A miniszter ex sógora, B. Péter körülbelül 40 cégben volt tulajdonos és/vagy ügyvezető, mintegy fél tucat közvetlen bizalmi embere látta még át a rendszer működését, a ő feladatuk volt a strómanok felhajtása is. Állítólag ők állították ki a fiktív számlákat, utalták a pénzt, amit aztán egy, az irodához közeli bankfiókban felvettek és bevitték a központba. Ezek a strómanok szervezték a „lavírozást” a NAV elől, így például senki nem nyilatkozhatott személyesen az adóhatóságnak, hanem írásbeli nyilatkozatot kértek, amit az egységesség és a bűnszervezet érdekei szerint ugyancsak a miskolci központban írtak meg.
A hálózat néhány éve azonban elkezdett szétesni, mert az egyik ügyintéző, de lehet épp a szervezet feje meghalt.
A NAV a nyomozás elején egymilliárd forint körüli kárról számolt be, a lap forrásai szerint viszont a 2013-2015 közti csúcsidőszakban „hetente százmilliók fordultak meg a pénzszámláló automatákkal elég jól ellátott miskolci központban” és már a 3 milliárdot is meghaladja az elcsalt adó összege, ami büntetésekkel, bírságokkal 9 milliárd körül tart jelenleg, úgy tudjuk.
A fura és rejtélyes számlagyár ügye hamarosan a végéhez közeledik. A miniszter ex-sógora B.Péter pedig súlyos büntetésre számíthat, hisz bűnszervezet vezetőjeként gyanúsították meg, azaz maffia főnökként. A büntetési tétel pedig akár 20 év is lehet, ha bebizonyosodik, hogy ő volt a főnök.
Úgy tudjuk B.Péter csak azért nem került előzetesbe, mert jelentős összeget fizetett ezért bizonyos köröknek. A szerencsi férfi Bártfai Máger rokona azonban a bennfentesek szerint nem izgul nagyon a monstre ügye miatt.
Természetesen az is lehet, hogy B.Péter ebben a nagy bűnügyben csak egy áldozat és a szervezet feje sem ő volt, hanem a elhalálozott személy.
2019.04.22 22:02:41