Vádlott lett targoncás a csepeli drámai balesetben
Három év nyomozás után vádlott lett az a targoncás, aki egy kamionfülkére ejtette egy 27 tonnás konténert a csepeli konténerterminálon. A balesetben a kamion sofőrje szörnyethalt és a kamion szó szerint összepréselődött. A Fővárosi Főügyészség halálos balesetet okozó gondatlansággal vádolja a targonca vezetőjét és nem kérnek rá letöltendő börtönbüntetést sem.
Kamionfülkére zuhant egy konténer a csepeli konténerterminálon. A járműben tartózkodó 47 éves férfi olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette. A rettenetes baleset 2023 márciusában történt, az ügyészség most emelt vádat a halálos balesetet okozó gondatlan targoncással szemben.

A Fővárosi Főügyészség tájékoztatása szerint az 54 éves targoncás munkavállalóként dolgozott a csepeli logisztikai telephelyen. Az ominózus délután az egyik targoncás kollégájával együtt a konténerek szokásos vasúti szerelvényekre rakodását végezte a telephelyen. Munkájuk során a telephelyen tárolt konténereket először a kollégája emelte fel és mozgatta meg, majd őt követte a vádlott a saját targoncájával. Az egymás utáni haladásuk során az elől haladó kollégája idejében észlelte, hogy előttük egy a telephely szabályzata szerint a rakodás zavartalansága érdekében tiltott helyen álló nyergesvontató várakozik, amit úgy tudott csak kikerülni, hogy az általa szállított könnyebb konténert a szerelvény fölé emelte, és így haladt el a nem várt akadály mellett. Mindez azonban a mögötte haladó terheltnek már nem sikerült, mivel az általa szorosan követett, előtte haladó targonca és rakománya takarta a kilátását– közölte az ügyészség.

A vádlott targoncás emiatt már csak késve tudta megkezdeni a kikerülő manővert. És, bár a dudálást követő hirtelen vészfékezése során a targoncája 5 km/óra sebességre lelassult, a járműve a mintegy 27 tonnás konténerrel együtt így is megdőlt, és a rakománya a várakozó nyergesvontató fülkéjére zuhant. A fülkében tartózkodó teherautó sofőrje olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen meghalt.

A végzetes balesethez az vezetett, hogy a targoncás az általa vitt konténert a lehetőségekhez képest nem a legkisebb magasságban, a targonca első tengelyéhez képest nem a legkisebb kinyúlással szállította, és olyan erősen fékezett, ami a járműve rakománnyal együtt bekövetkező borulásához vezetett. Az ügyészség felfüggesztett fogházbüntetést kért a halált okozó, foglalkozás körében elkövetett, gondatlan veszélyeztetéssel vádolt targoncásra.

( G.M.)
2026.07.28 19:20:04


© Esti Újság - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!

© Esti Újság - 2025 - Hírek és Bulvár minden mennyiségben!