Tinik ültek Trabiba, küzdenek az életükért
2016-03-02 08:40
Egy 14 éves fiú okozott súlyos balesetet egy Trabanttal Izsák határában. Az egyelőre felfoghatatlan, hogyan kerülhetett a volán mögé az a tini fiú és 16 éves barátja, akik súlyos, életveszélyes állapotban vannak.
Az eddigi adatok alapján a 14 éves sofőr és barátja Trabantjukkal egy Izsák határában lévő telephelyről kanyarodtak ki elsőbbségadás nélkül az 5301-es útra, ahol rögtön össze is ütköztek egy nekik balról, Izsák felől érkező Opel Combóval. Az ütközés akkora erejű volt, hogy mindkét fiú kirepült a Trabantból és az árokba csapódó furgon alá zuhantak. A két fiú életveszélyes sérüléseket szenvedett, sokáig tartott a mentőknek, amíg stabilizálták az állapotukat, és kórházba tudták őket szállítani, ahol tovább küzdöttek az életükért az orvosok. Az Opelben utazó férfi és nő könnyebb sérüléseket szenvedett.
A baleset körülményeit és a felelősség kérdését, illetve azt, hogy a gyerekek önkényesen vitték-e el a Trabantot, vagy a tulajdonos adta-e nekik oda, a rendőrség vizsgálja.
(Fotó: Donka)